• Хотинські вісті

«MustНave» першого дзвоника-2020: маска й антисептикСьогодні до більшості шкіл Хотинщини «повернулося життя». Вони нарешті наповнилися сміхом і гамором. Уперше відчинив двері у новому статусі Хотинський опорний заклад загальної середньої освіти (колишня гімназія). Після довготривалої відсутності учнів та дистанційного навчання на подвір’ї знову людно, весело і, попри все, святково. Радості дітей і їхніх батьків немає меж, більшість учнів поділилися, що дуже скучили за рідними шкільними стінами, за колективом та вчителями.


Як за нових вимог безпеки та обмежень працює заклад, дізнавалася кореспондентка «Хотинських вістей», озброївшись маскою і фотоапаратом.


Зміни можна побачити одразу: нині без захисної маски не зайдеш навіть на територію школи. Антисептики та пірометри стануть звичним явищем, а ще настанови вчителів про дотримання протиепідемічних правил. У приміщенні відкрили усі входи, у коридорах організували рух різними шляхами, аби зменшити контакти між учнями.Видно, що у масках дітям не комфортно, вони хочуть вітатися, обійматися, адже дуже скучили за друзями, але намагаються цього не робити. А батьки змушені відпускати своїх школяриків перед освітнім закладом, а самі з переживанням змушені спостерігати біля огорожі. Бо їм заборонено заходити на територію. Особливо хвилюються батьки учнів 3-х та 5-х класів, які вперше переступили поріг нової для них школи.


– Звичайно, хотілося б іншого 1 вересня для своєї дитини, коли вона переходить з початкової ланки до середньої, у «велику» школу. Не вистачає урочистої атмосфери, адже це важливе перше свято, – ділиться мама 5-класниці Аліна Пістружак. – Але надіємося, що скоро ситуація налагодиться і дітки будуть навчатися у школі, а не дистанційно.


Учителі також трішки переживають, адже такий досвід у їхній практиці вперше, але впевнено виконують настанови керівництва.


Директорка закладу Людмила Микитюк контролювала процес зі сходів: «Щиро прошу усіх одягати маски та дотримуватися соціальної дистанції! Адже ми хочемо, щоб дітки навчалися, а школа працювала у звичному режимі».

Учні ж поділилися своїми думками про дистанційне навчання та очікуваннями від нового навчального року.– Головне – почати вчитися, – з гумором зазначає 10-класник Максим Єремеєк. – Хочеться ходити до школи, працювати у колективі, адже дистанційне навчання давалося важко через те, що ти сам.


Богдан Мисенюк, 11-класник каже: «А я вважаю неправильним відкриття шкіл та перехід до звичного режиму навчання, адже зараз ще більше людей наражаються на небезпеку захворіти. І особисто мені було непогано навчатися вдома».


– Я думаю, що у школі краще вчитися, бо онлайн-уроки не дуже ефективні. Мені легше та цікавіше отримувати знання, коли поруч однокласники та друзі, – поділився 5-класник Максим Бабин.


Начальниця відділу освіти Хотинської міської ОТГ Альона Колеснікова прокоментувала:

«Усі школи та садочки громади, які сьогодні розпочали роботу у звичному режимі, забезпечені необхідними дезінфікуючими засобами, щитками для вчителів, безконтактними термометрами і працюватимуть із дотриманням усіх вимог, що встановлені на території помаранчевої зони».

32 views0 comments