• Хотинські вісті

COVID-19: у краї ускладнюється ситуаціяУ лікарнях Чернівців розгортають додаткові ліжка для хворих з COVID-19


Чернівеччина лідирує серед областей, де виявляють найбільше хворих з COVID-19. В останні дні в краї зросла кількість нових випадків коронавірусу. Так, якщо раніше виявляли 170-200 інфікувань, то 12 лютого офіційно підтверджено 384 випадки, 13 лютого – понад 272, 14 лютого – 225 випадків зараження коронавірусом. Такі дані навели у Чернівецькій ОДА.


«384. Така велика цифра уперше за довгий час. Втім, «вибухнуло» у тих районах, де ми останні два тижні фіксували зростання захворюваності. Це місто Чернівці, Сторожинеччина, Кіцманщина та Заставнівщина.


Збільшується також кількість недужих дітей та працівників у закладах освіти – школах і дитсадках. Зараз маємо 77 хворих вчителів, вихователів та осіб технічного персоналу та 81 дитину. І це майже удвічі більше, ніж було минулого тижня», – ідеться у дописі голови ОДА.


Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала деяким громадам ухвалити рішення про перехід шкіл на дистанційне навчання, щоб стабілізувати ситуацію.


Нині у краї погіршується ситуація із коронавірусом і госпіталізацією, особливо у Чернівецькому районі. Про це у відеоефірі на сторінці у фейсбук розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.


Минулого тижня за добу до лікувальних закладів області госпіталізували 114 осіб. Це рекордний показник, таких цифр не фіксували упродовж усього 2020 року, – сказала Наталія Гусак.

"Можливості міських госпітальних баз фактично вичерпуються. Упродовж останнього тижня розгорнули у Чернівцях ще додатково 40 ліжок. У лікарні №1 ще можна розгорнути 30 додаткових ліжок. Резерв ще мають госпіталь ветеранів війни та обласна клінічна лікарня. І в принципі це все, потужності лікарень №3 та №4 уже на максимумі", – зауважила заступниця голови ОДА.


І наголосила, що за прогнозами МОЗу, Центру громадського здоров’я, до кінця лютого кількість хворих на коронавірус суттєво зросте як в Україні в цілому, так і на Буковині зокрема. Тож мешканцям області належить дотримуватися соціальної дистанції, носити маски та не забувати про особисту гігієну.


Що ж на Хотинщині


Станом на 15 лютого у стаціонарних відділеннях КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня» дещо збільшилася кількість хворих з COVID-19 та підозрою на нього, які перебувають на лікуванні. Наразі їх 30.


Але 13 пацієнтів – у важкому стані, що найбільше за останні тижні. Про це поінформував в.о. головного лікаря Сергій Солодкий.

Дещо зросла і кількість хворих, у кого наприкінці минулого тижня взяли мазки для ПЛР-тестування на наявність коронавірусу. Тож і кількість інфікованих може збільшитися.


Усього станом на понеділок 131 житель Хотинщини хворіє на COVID-19.

17 views0 comments