• Хотинські вісті

COVID-19: реалії сьогодення і підсумки 2020-гоКоронавірус продовжує забирати здоров‘я і життя краян


Із кінця березня минулого року і дотепер медики Хотинщини ведуть боротьбу з цією підступною недугою, яка масово уразила краян. Вони одні з перших в Україні почали надавати допомогу таким хворим. Адже другий випадок у нашій державі зафіксовано у Колінківцях, де стався спалах COVID-19.


Про підсумки минулого надскладного року і сумні реалії сьогодення розповідає виконуючий обов‘язки головного лікаря Хотинської багатопрофільної лікарні С. С. Солодкий:

– 25 березня минулого року до нашого закладу охорони здоров‘я госпіталізували першого хворого на COVID-19 – жінку з Колінківців. На жаль, врятувати її життя не вдалося.


Протягом 2020-го у стаціонарних відділеннях загалом лікували 925 пацієнтів, 864 з них одужали, а 61 – померли. У минулому році інфікувалися ковідом 142 медики.

Із 1 по 11 січня госпіталізовано з ковідом та підозрою на нього 26 людей, померло троє, загинула й одна медпрацівниця.


Станом на 12 січня у стаціонарах лікуються 40 хворих, 10 з них – у важкому стані, для допомоги їм використовують кисневі концентратори.


Якщо порівнювати різні періоди поширення коронавірусної пандемії, то після певного спаду зараз кількість хворих знову дещо зростає. Як у подальшому розвиватиметься ситуація, то це важко спрогнозувати. Можливо, негативно позначаться і призведуть до збільшення недужих святкові дні, коли люди частіше контактували між собою і зросла ймовріність заразитися.


Зазначу, що за весь майже річний період пандемії найбільше хворих госпіталізували до нашої лікарні у вересні–жовтні минулого року, ці місяці стали найскладнішими, коли кількість пацієнтів у стаціонарах сягала 100, а на амбулаторному лікуванні перебували ще близько двох сотень краян з діагнозом COVID-19, – зазначив С. С. Солодкий.

23 views0 comments