• Хотинські вісті

75-річчя відзначає ДП «Хотинський лісгосп»Ліс це – фабрика кисню, який необхідний усім нам.

У лісовій галузі зайняті трудівники наймирнішої на планеті професії. Бо що є шляхетнішим, ніж закладати, вирощувати ліс?


У в минулому, і тепер ДП «Хотинський лісгосп» був і залишається одним із найбільших промислових підприємств району, яке забезпечує роботою сотні жителів краю. Важливе значення лісгоспу і в тому, що це ключова бюджетоутворююча структура в економіці Хотинщини.

Ще у 30-і роки минулого століття, коли край перебував під румунською окупацією, працювала лісова охорона Клішківецького лісництва – єдиного тоді на весь Хотинський район. Із заснуванням у квітні 1944 року Хотинського лісгоспу лісництво увійшло до складу цього підприємства.


Колектив лісгоспу береже і примножує славні трудові традиції підприємства.До речі, днями відбулося представлення нового керівника ДП «Хотинське лісове господарство»

Відповідно до наказу Держлісагентства України від 16 квітня 2019 року № 198-к, директором державного підприємства «Хотинське лісове господарство» призначено Віктора Олександровича Яковця, 17.02.1969 року народження, уродженця с.Шилівці Хотинського району, якого 17 квітня працівникам апарату та керівникам підрозділів підприємства представив начальник Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства В.А. Сахнюк та завідувач сектору управління персоналом ОУЛМГ О.М. Столяр. Про це повідомили у прес-службі Чернівецького ОУЛМГ.Мовою цифр і фактів

Нині площа лісів Хотинського держлісгоспу становить 16189 га.

У структурі підприємства:

Колінковецьке лісництво (4468 га),

Рухотинське лісництво (3639 га),

Клішковецьке лісництво (3872 га),

Хотинське лісництво (2819 га),

Новоселицьке лісництво (1391 га),

Клішковецький лісопереробний цех.


У колективі загалом 214 працівників,

із них пенсіонерів – 13, жінок – 34, чоловіків – 180, учасників АТО – 5.


Парк машин і механізмів держлісгоспу:

автосортиментовозів – 6,

тракторів – 12,

вантажних автомобілів – 2,

один автобус Мерседес для перевезення працівників,

бензопил – 40,

верстатів – 6.

До послуг лісозаготівельних бригад 8 будиночків для обігріву.


У кожному лісництві є по 1-му рекреаційному місцю для відпочинку, загалом їх 5.

У мисливському господарстві «Придністровське» є вольєр, у якому утримують 10 диких кабанів.


Пріоритети розвитку

Основне завдання лісгоспу – охорона лісу та його відтворення, а також заготівля та переробка деревини.


Завдяки раціональному розкряжуванню якісну деревину реалізовують у круглому вигляді, а низькосортну відправляють на переробку: її розпилюють і одержують пилопродукцію, яку також постачають на внутрішній чи зовнішній ринки.


Географія споживачів круглого лісу та пилопродукції доволі широка – це Волинська, Тернопільська, Львівська, Чернівецька, Хмельницька, Рівненська, Івано-Франківська області. На експорт відвантажують 29 відсотків пилопродукції.


Пріоритети подальшого розвитку підприємства – це підвищення зарплати працівників та оновлення автотракторного парку, що дасть можливість зменшити частку ручної праці. Та найголовніше – це безпечні умови роботи трудівників. Вони забезпечені необхідним спецодягом та іншими засобами захисту.

48 views0 comments