• Хотинські вісті

6 кроків до успішної роботи в стартапі


Фото з вільних джерел

Ризик або можливість кар'єрного росту?


Найбільш важкою, тривожною і напруженою є робота в стартапі. Немає сумніву, що вона, можливо, буде одним з найбільш незвичайних і цікавих етапів у житті людини.

Потрапити в стартап досить важко, одного прагнення мало. Співробітник повинен бути помітним, володіти сучасними навичками, необхідними для роботи в цій сфері.


Якщо ви закінчили університет або курси, будьте готові до серйозної конкуренції, адже у багатьох кандидатів вже є вагомий досвід роботи. Однією з позитивних сторін стартапу є факт того, що минулий досвід роботи не є значущим для цього напрямку.


Безумовно, не має єдиного методу для отримання роботи в стартапі, але пропонуємо кілька рекомендацій, завдяки яким ви зможете краще розібратися в цьому і вибрати відповідний механізм дій.


1. Розширюйте кругозір, будьте соціальнішими

Підтримка в колективі має величезний вплив на робочу атмосферу, саме в стартапі вона необхідна. Керівники стартапу проводять тренінги, бесіди зі співробітниками. Потрібно виділятися серед натовпу, спілкуватися з лідируючими колегами. Це допоможе вам у подальшому розвитку.


На самому початку шляху досить важко відразу втягнутися в киплячу діяльність колективу, знаходити корисні знайомства. Не звинувачуйте себе, це тимчасово. Постарайтеся відвідувати різні івенти, більше спілкуйтеся, більше слухайте.

Дізнавайтеся у людей подробиці, що стосуються їх роботи, але не будьте занадто наполегливі. Якщо надасться така можливість, покличте, цікаву для вас особистість, на особисту зустріч. Усе це розкриє в вас якості, необхідні якості для співробітника стартапу.


Будьте готові до перешкод на вашому шляху, не варто очікувати успіху відразу, наберіться терпіння. Багато людей пообіцяють вам опору, але лише мала частина дійсно допоможе. Постарайтеся оточувати себе тільки тими, хто зможе по-справжньому підтримати вас.


2. Вмійте уявити себе

Сучасна людина повинна йти в ногу з розвитком технологій. Якщо вам необхідна допомога, навчиться представляти себе, чітко формулювати думки, говорити стисло, так вас буде набагато легше зрозуміти.


Є кілька способів для того, щоб співрозмовник запам'ятав вас і надалі міг надати вигідну пропозицію. Розподіліть свою промову на кілька найважливіших аспектів:

  • розкажіть про масштаби фірми;

  • назвіть напрямок, якийвас цікавить;

  • визначте посаду в компанії.

3. А чи є у вас досвід?

При переході з одного напрямку в інший, досвід роботи необхідний, але не варто покладатися на нього на всі сто. Проаналізуйте ваші навички, відштовхуючись від цього виберіть напрямок у стартапі. Також ви можете навчитися деяким відсутнім скілам, завдяки Iнтернет - курсам.


Шукайте різні майданчики, навчайтеся будь-яким зручним для вас способом, Викладайте свої роботи, аналізуйте. Є безліч платних і безкоштовних платформ для розвитку потрібних умінь.


4. Більше практикуйтеся

Запрошення на співбесіду можна отримати завдяки вашому вмінню справити враження, вашому досвіду. Заздалегідь підготуйтеся, налаштуйтеся перед співбесідою, будьте простішими, будьте собою, виділяйтеся серед конкурентів, відчувайте себе впевнено.


З потенційними засновниками стартапу у вас, завдяки соціальним навичкам і тренуванням, вже може з'явитися кілька знайомих у соціальних мережах. Дізнавайтеся про них, як можна більше, так ви зможете зрозуміти, як знайти підхід до керівника. Загальні теми завжди роблять контакт простіше.


5. Цікавтеся статистикою

Якщо ви плануєте з приводу влаштування в стартап, поставте перед собою кілька цілей:

  • Розкажіть про свої дії, які принесуть компанії користь;

  • Будьте енергійнішими за інших;

  • Задавайте корисні питання.

Найімовірніше, ви почуєте про користь стартапу, про те як він змінює навколишній світ. Пам'ятайте, керівники постійно відстежують статистику зростання компанії. Вашим завданням є відстежити, як сильно вони зацікавлені в зборі статистичних даних.

Запитуйте про деякі статистичні дані, саме вони визначають успішний розвиток компанії. Запитуйте, чи відстежують вони дані по днях, тижнях місяцях. Цікавтеся, як творці намагаються зробити коефіцієнт продуктивності краще, і що, саме ви зможете зробити для цього.


6. Дізнайтеся про фінансування

Пам'ятайте, фінансування – найважливіша частина бізнесу. Чим більше грошей отримала компанія, тим більше грошей піде на апгрейд маркетингу, на створення команди, яка збільшить дохід. Цікавтеся останніми подіями компанії.


Де можна знайти вакансії на участь у стартапі?

У наш час найчастіше молоді стартапи публікують оголошення про залучення нових членів команди на онлайн сервісах пошуку роботи або на популярних дошках оголошень. Так наприклад на популярному в Україні порталі OBYAVA.ua щоденно публікуються безліч пропозицій про залучення до різноманітних стартапів, як на правах дольової участі так і в якості співробітника з штатним окладом.

Усі рекомендації прості, але досить дієві. Дотримуючись їх, ви можете досягти мети і працювати в енергійному колективі. Успіхів!

(Партнерський матеріал)

40 views0 comments