• Хотинські вісті

400-ліття Хотинської битви відзначатимуть на державному рівні?Через два роки відзначатимемо 400-ліття Хотинської битви 1621 року – вирішальної битви між військами Речі Посполитої та Османської імперії біля нашого древнього граду над Дністром, завершального етапу Хотинської війни 1620–1621 рр. Тоді тут, під славетною фортецею, вирішувалися долі народів та імперій. Величезний внесок у перемогу над майже вдвічі чисельнішою армією султана Османа II зробили запорізькі козаки на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним.

Тож безперечно, таку річницю необхідно святкувати на державному рівні та готуватися до неї заздалегідь. Про це Хотинський міський голова Микола Головльов вів мову із Президентом Петром Порошенком та головою Асоціації міст України, міським головою Києва Віталієм Кличком.


Зустріч відбулася у столиці, куди Віталій Кличко запросив мерів із 30-ти міст українських міст-членів Асоціації на святкування Водохреща – традиційне пірнання у Дніпро.

Микола Головльов вручив Віталію Кличку відзнаку «Почесний громадянин міста Хотин» на знак вдячності хотинчан за сприяння розвитку спорту (надану підтримку від Фонду братів Кличко на поліпшення матеріальної бази Хотинської ДЮСШ, придбання інвентаря та обладнання для тренувань юних спорстменів, проведення змагань, зокрема з боксу).

Також, як розповів М. Головльов, під час спілкування з Главою держави П. Порошенком досягнуто попередньої домовленості про те, що відзначення 400-ліття Хотинської битви відбудеться на державному рівні. Для цього міська рада має підготувати пакет документів і подати в Адміністрацію Президента.


Наш кор.

104 views0 comments