• Хотинські вісті

Чому на вулицях так багато безпритульних тварин?

Updated: Apr 5, 20214 квітня - День бродячих тварин


Кожна тварина заслуговує на дім та люблячого господаря. Проте у світі нараховується приблизно 600 млн бездомних кішок та собак. Вони голодують, страждають від холоду та спеки, хворіють, потрапляють під колеса транспорту. Їхнє існування важке та нещасне.


Безпритульні тварини харчуються на смітниках, випрошують їжу біля магазинів та закладів харчування. Селяться і розмножуються в закинутих будівлях та підвалах. Вулиця стає для них новим домом.


Постає питання, звідки їх так багато взялось?


Бродячими тварини самі по собі не стають. Це, у більшості випадків, результат безвідповідального ставлення людей до своїх улюбленців. Причини різні, але найчастіше недобросовісним господарям просто набридає доглядати за тваринкою. Також на вулиці опиняються кошенята та цуценята.

Бездомні тварини нерідко стають жертвами людської жорстокості. Так звані «догхантери» займаються відстрілом безпритульних собак. Ці люди також використовують отруту.


Мисливці за собаками виправдовують свої дії прагненням захиститись від укусів та запобігти безконтрольному розмноженню бродячих тварин і розповсюдженню ними хвороб. «Догхантерам» активно протистоять захисники тварин. Вони виступають за більш гуманне вирішення даної проблеми.


Як зменшити кількість бродячих тварин і не нашкодити їм?


Є багато способів боротись із проблемою тварин-безхатьків. Насамперед, нам слід задуматись над нашим ставленням до тварин. Варто згадати цитату із найвідомішого твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ми відповідальні за тих, кого приручили».


Перед тим, як заводити домашнього улюбленця – добре подумайте, чи це вам справді потрібно? Чи готові ви його доглядати, і що будете робити з можливим потомством?

Найдієвішим методом запобігання неконтрольованого розмноження бродячих тварин – стерилізація. На жаль, на державному рівні цим питанням майже не займаються. Нині усе в руках громадських організацій та активістів. Останні ж займаються пошуком нових господарів для обездолених тварин.


Допомогти змінити життя на краще маленькому пухнастику можете й ви. Якщо любите тварин, а домашнього улюбленця ще не завели – візьміть собі маленького котика чи песика з вулиці. Врятувавши маленьке життя, ви отримаєте вірного і вдячного друга.


Юрій Стороженко,

провідний фахівець з еколого-освітньої роботи національного природного парку «Хотинський».

64 views0 comments