• Хотинські вісті

31 травня – Всесвітній день блондинок

Світлі голови руйнують міфи про білявок

Усі жінки – прекрасні, але чомусь найбільше стереотипів пов’язано саме із блондинками. Побутує думка, що жінка зі світлим волоссям піклується тільки про зовнішній вигляд і не може похвалитись високими інтелектуальними здібностями.


Психологи до цих пір не прийшли до єдиної думки про те, чому виникли жарти саме про блондинок. Хоча психологи стверджують – найчастіше блондинки куди більш рішучі і самовпевнені, ніж їхні чорняві і руді «сестри».


Серед найзнаменитіших натуральних блондинок, які є прикладом високого інтелекту та життєвого успіху: Ангела Меркель, Шерон Стоун, Хіларі Клінтон, Даля Грібаускайте, Джоан Роулінг, Мері Кей, Джоді Фостер і Мадонна.


Ми вирішили познайомити вас зі світловолосими дівчатами Хотинщини, котрі також упевнено руйнують подібні стереотипи і доводять, що можна бути красивою і розумною водночас.


Діана Скакун, учениця 9-А класу Хотинської ЗОШ I-III ступенів №5:


– Дуже часто під час знайомства мені роблять компліменти щодо мого кольору волосся і, звичайно, це дуже приємно чути. Пам’ятаю, як у дитинстві воно було взагалі білосніжне, але з часом почало потрошки темнішати. Ми з друзями часто жартуємо на цю тему: вони кажуть, що я розумнішаю. Проте, чесно кажучи, ніколи не звертала увагу на всі ці стереотипи про блондинок, а навпаки – мені подобалося їх руйнувати.


Пригадую, як у шостому класі вчитель оголошував нам оцінки контрольної роботи з історії й сказав: «А ця блондинка взагалі руйнує всі стереотипи. Написала найкраще!».

Зараз маю багато перемог та призових місць у різних конкурсах і олімпіадах районного, обласного та навіть всеукраїнського рівнів. До прикладу, цього року результатами моєї праці та старанності є призові місця у Всеукраїнському конкурсі ім. Тараса Шевченка, олімпіадах із зарубіжної літератури, історії та українознавства.


У вільний час із задоволенням читаю книги як українських, так і закордонних авторів. Також активно вивчаю англійську та німецьку мови, оскільки саме з цим планую пов’язати своє майбутнє. І точно не планую зупинятися на досягнутому, оскільки впевнена, що людина сама розпоряджається своїм життям, незважаючи на всі стереотипи та думки.


Анастасія Яловега, випускниця Клішковецького ОЗО ім. Л. Каденюка:– Так, я народилася світловолосою, проте, незважаючи на стереотипи, з дитинства відчуваю жагу до знань. Результатами наполегливої праці стали 6 призових місць у районному етапі олімпіад, зокрема з англійської мови, української мови, історії, зарубіжної літератури та біології, у конкурсі імені Петра Яцика минулого року. Цьогоріч посіла призові місця в обласному етапі олімпіад з англійської, з української мови та літератури, а також у конкурсі мовознавців імені Петра Яцика.


Ще донедавна мені дуже подобалося в’язати та вишивати бісером, проте, на жаль, з підготовкою до ЗНО на це зовсім не залишилося вільного часу. Читання і вивчення англійської – ті заняття, яким приділяю найбільше уваги, бо сподіваюся, що у майбутньому при виборі професії вони стануть мені у нагоді.

38 views0 comments