• Хотинські вісті

31 липня – Всесвітній день рейнджера«Очі та вуха» природного нацпарку


Щорічно в останній день липня відзначають Всесвітній день рейнджера. Це свято людей, професією яких є охорона природоохоронних територій.


В Україні терміном «рейнджер» називають усіх посадовців служби державної охорони природно-заповідного фонду. Нині у цій службі працюють півтори тисячі осіб, 27 з яких є працівниками Національного природного парку «Хотинський».


Рейнджери є «очима та вухами природного парку», проводячи більшу частину часу поза межами офісу. Вони забезпечують взаємозв’язок між керівництвом та місцевим населенням й відвідувачами, володіють знаннями про дику природу, а також можуть порадити куди поїхати та на що подивитися.


Робота рейнджерів є дуже відповідальною, вони щоденно ризикують власним життям задля збереження природи та недопущення порушення природоохоронного законодавства, зокрема проявів браконьєрства, незаконної рубки чи підпалів. Протягом цього року в межах двох установ природно-заповідного фонду України охоронці стали жертвами збройних нападів браконьєрів, отримавши тілесні ушкодження.


Всесвітній день рейнджера – це добра нагода відзначити кращого природоохоронця парку – начальника відділу державної охорони Василя Івановича Урсола.


10 років тому Василь Іванович одним із перших прийшов працювати в новостворений національний природний парк «Хотинський» та безпосередньо займався формуванням та становленням служби державної охорони ПЗФ України в структурі установи.


Забезпечив додержання відповідного режиму на підвідомчій території, що дало змогу уникнути випадків грубого порушення природоохоронного законодавства.


Як справжній патріот своєї держави Василь Урсол є учасником АТО, а в 2015 році очолив групу працівників нацпарку, які брали участь у будівництві фортифікаційних споруд у Донецькій області.


А ще Василь Іванович – хороша та приємна людина, з ним подовгу можна розмовляти про неповторну красу Подністер’я, слухати історії про цікавий світ тварин й рослин.


У День рейнджера дякую всім працівникам служби державної охорони нацпарку за їхню нелегку працю на благо природи рідного краю!

Андрій Доманчук,

в.о. директора національного природного парку «Хотинський».

26 views0 comments