• Хотинські вісті

30-та ювілейна районна спартакіада інвалідів відбулася у Хотині


Стартували і фінішували – втридцяте


Мало який район чи область в Україні можуть похвалитися такою тривалою історією організації спартакіад інвалідів, як у Хотині. Вже три десятки років такі змагання збирають активних і сильних духом людей Хотинщини.


«Тридцять років поспіль ви стартуєте і фінішуєте, здобуваєте перемоги і з гідністю долаєте поразки. Слава вам, люди нелегкої долі та сильної волі!». Такими словами привітала присутніх незмінна ведуча заходу Світлана Шалаєва і втридцяте надихнула їх – нескорених, сильних духом і сміливих – на віру в себе і перемогу.

Сьогодні, 12 липня, у міському парку відбулася 30-та ювілейна районна спартакіада серед людей з обмеженими фізичними можливостями.


Змагання проводилися з п‘яти видів спорту: шашки, стрільба з пневматичної гвинтівки, настільний теніс, «городки» та перегони на візках.Щоразу неймовірними досягненнями людей з інвалідністю пишаються і підтримують представники влади. Цікаво, що всі, хто виступали на відкритті змагань, висловлювали захоплення силою духу присутніх, бажали їм здоров’я, подальших успіхів у спорті, оптимізму, удачі та віри у краще. Впевненості у своїх можливостях зичили голова районного товариства інвалідів Сергій Перепецький та голова обласного відділення Всеукраїнської організації союзу інвалідів України Микола Рошко.


"Команда Чернівецької області, в якій щоразу є й представники Хотинського району, шість разів займала І місця, тричі – ІІ, один раз – ІІІ місце на Всеукраїнських змаганнях інвалідів, тобто є лідерами, тож висловив сподівання, що й на 12-ій Всеукраїнській спартакіаді гідно представлять наш край саме представники з Хотинщини", - зазначив Микола Рошко.

Цьогоріч поборотися за призові місця виявили бажання 28 жителів краю. Серед них були навіть такі, що брали участь у першій районній спартакіаді. На жаль, чимало тих, що розпочинали її, уже відійшли за межу життя. Присутні вшанували їхню пам‘ять хвилиною мовчання.


Одна з перших учасниць традиційних змагань – Любов Баланюк із Санківців пригадує, що представляла Хотинщину на першій Всеукраїнській спартакіаді інвалідів. Ювілейною, щоправда десятою, стала сьогоднішня зустріч і для Євдокії Турецької із Зарожан, на честь такої події вона зачитала власну поезію.Бажаючі випробували свої сили, продемонстрували неабиякі витримку та силу волі. На завершення відбулося урочисте нагородження найактивніших і найсильніших переможців ювілейної спартакіади.


І схоже, усі учасники залишилися задоволені. Як поділилася враженнями Валентина Швабюк: «На районній спартакіаді щоразу панує дружня атмосфера, і ми почуваємося однією родиною. А це дуже важливо, адже кожна людина потребує спілкування».


37 views0 comments