• Хотинські вісті

22 вересня 1002 року вважається днем першої писемної згадки Хотин
Хоти́н – нині центр Хотинської міської громади Дністровського району. Розташоване на правому березі Дністра. Відоме фортецею XIII–XVIII століття, яка збережена до сьогодення.

За деякими даними перша писемна згадка датується 22 вересня 1002 року. У літописі місто згадуване як Хотень.Герб міста

1826 року місту Хотин був наданий герб: у золотому полі срібна тривежева цитадель, супроводжена вгорі срібним рівнораменним хрестиком над двома схрещеними шаблями – символами захисту краю від ворогів. На передній вежі – півмісяць на держаку, а на держаках обох крайніх веж — застромлені бунчуки.


Прапор Хотина

Прапор міста ухвалено 21 березня 1996 року. Автором прапора є В. Денисенко.


Завдяки вигідному стратегічному положенню Хотин відіграв значну роль в історії України, Молдовського князівства, Речі Посполитої, Османської імперії та Російської імперії.


Трохи історії

Спочатку тут була невелика, збудована східними слов'янами на місці давнього поселення дерев'яна фортеця, яка захищала їх від численних завойовників. Поряд з нею і одночасно з нею існувало неукріплене селище. На його території археологи виявили залишки напівземлянкових жител, які датують IX—X століттями, а на глибині 1,2–1,4 м. — виявлений культурний шар VII—VIII століть.


З X століття входив до складу Русі, згодом — Галицько-Волинського князівства.

Завдяки міцній твердині і вигідному розташуванню Хотин став центром розвитку ремесел і торгівлі, які в свою чергу сприяли розквіту культури та економіки міста.


Про це, зокрема, свідчить і рукописне Хотинське Євангеліє XIV століття. У Хотині в ті часи відбувалися найбільші у Молдовському князівстві ярмарки, на які приїздили купці з різних країн Східної та Західної Європи.


Торгова вулиця в м.Хотин - початок ХХ ст

Місто було важливим митним пунктом в європейсько-азійській торгівлі. У другій половині XVI століття від хотинського ярмарку у молдовську скарбницю надходила величезна сума грошей — 10 000 золотих на рік.

Джерело - Вікіпедія.

6 views0 comments