• Хотинські вісті

204-й округ: більше 40 виборців намагалися отримати бюлетень без паспорта, – ОПОРА


Але загалом на Буковині другий тур пройшов без серйозних порушень


Представники ОПОРИ у Чернівецькій області у другому турі виборів фіксували незначні порушення та здійснювали паралельний підрахунок голосів на основі протоколів, отриманих на засіданнях дільничних виборчих комісій. Про це під час прес-конференції 22 квітня розповіли представники Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області.


Спостерігачі ОПОРИ фіксували незначні порушення виборчого процесу. Одна дільниця, яка знаходиться у м. Чернівці (№ 730513), відкрилась з запізненням на 20 хвилин. На дільниці у 202 окрузі виборець намагався проголосувати поза межами кабінки. На дільниці №730506 у кабінках для голосування виборці залишали написи, які закликають голосувати за одного з кандидатів у Президенти. Члени дільничної виборчої комісії замальовували їх маркером.


На дільниці у 204 окрузі (з центром у м. Хотин) виборець намагався отримати бюлетень по закордонному паспорту. Члени ДВК бюлетень йому не видали. Також на 204 окрузі більше 40 виборців приходили без паспортів на дільницю й намагались отримати бюлетені. Після того, як спостерігач ОПОРИ звернув увагу на можливе порушення, виборці покидали приміщення ДВК. Декілька виборців після зауваження повертались на дільницю уже з документами, щоб проголосувати. Інші заявляли, що другий раз приходити голосувати не будуть.


«Правоохоронці зареєстрували 52 повідомлення за період другого туру Президентських виборів, з них 30 надійшло у день виборів. Кримінальні провадження не відкривалися», – зазначив Олександр Чубей, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, начальник слідчого управління.

Святослав Кішлар, начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області, зазначив: «Нами складено 4 адміністративні протоколи, зокрема 2 про розповсюдження агітації без вихідних даних, 1 протокол за висвітлення в мережі Інтернет результатів волевиявлення в день голосування та 1 протокол за завідомо неправдивий виклик спецслужб по факту нібито конфлікту на дільничній виборчій комісії, який не підтвердився».


«Загалом же процес голосування та період передвиборчої агітації здебільшого відповідали базовим міжнародним стандартам демократичних виборів. Суттєвих порушень на Буковині у другому турі, які б могли вплинути на виборчий процес спостерігачі ОПОРИ не фіксували. День виборів пройшов досить спокійно. Траплялися поодинокі випадки несуттєвих порушень, які не мали системного характеру», – зазначив під час прес-конференції координатор спостереження ОПОРИ за виборами у Чернівецькій області Тарас Прокоп.

17 views

Підпишіться на наші новини:

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

  • White Facebook Icon
  • Белый Google+ Иконка

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/