• Хотинські вісті

12 порад як правильно організувати дитині навчання вдома

Updated: Nov 13, 2020


Фото з вільних джерел

Із 2 листопада майже в усіх школах Хотинщини розпочалося дистанційне навчання. Батькам, звичайно, це значно утруднило життя, адже крім своєї роботи, вони повинні організувати вдома онлайн-школу.


Як максимально зосередити увагу дитини на навчанні та що потрібно врахувати батькам? Пропонуємо 12 порад від Ганни Торопій, практикуючої психологині з Колінковецького ЗНЗ.


1. Якщо ви маєте можливість, то присвятіть перший тиждень дитині, аби допомогти їй організувати процес, навчитися користуватися гаджетами, підключатися до онлайн-уроків, як діяти, якщо зникає інтернет або зависає програма.


2. Облаштуйте дитині робоче місце. Нехай під рукою буде все необхідне для навчання і нічого зайвого. Зайшовши в кімнату, одразу має бути зрозуміло – ось тут робоча зона. Хоч іноді кажуть, що діти мають почуватися вільно на уроках, але вони й так вдома, тут і так комфортно. Тому краще працювати за столом, ніж на дивані з ноутбуком на колінах.


3. Привчіть дитину проявляти повагу до інших і до себе. Її зовнішній вигляд має відповідати ролі учня, учениці. Нехай одяг буде зручним, але не піжама чи халат. Волосся – зачесане. Це дисциплінує, дозволяє почуватися більш зібраним, уважним, демонструє іншим відповідальне ставлення до навчання.


4. Не можна їсти за комп’ютером, а тим більше під час уроку. Такі перекуси мало того, що відволікають інших та й саму дитину, але призводять до переїдання і харчової залежності. Батьки мають поставити чіткі вимоги: сніданок до уроків, обід після, чай і перекус на перерві. Максимум, що допустимо – склянка води. Дитині важко зосередитися на навчанні, якщо не забезпечити базові фізіологічні потреби (якщо не виспалася, голодна, хоче в туалет, холодно, спекотно). Тому забезпечення цих потреб перед уроками – головне.


5. Будьте уважними до того, що знаходиться на задньому фоні дитини. Краще, якщо за спиною буде стіна. Відомо безліч казусів під час прямих ефірів, тому найліпше – перестрахуватися, щоб ніхто і ніщо зайве не потрапили «в кадр».


6. Між уроками дитина має відпочивати рухаючись, а не з телефоном у руках.


7. Використовуйте будильник замість шкільного дзвоника, аби дитина не пропустила чергове заняття.


8. Не виконуйте завдання замість дитини. Нехай зробить менше, гірше, але сама. Зрештою, нам потрібні знання чи оцінки?


9. Довіряйте дитині. Не варто абсолютно все контролювати і перевіряти. Витратите купу часу, не встигнете зробити свої справи і тільки нерви зіпсуєте. Дитина вчиться, ви робите своє. Якщо потрібна допомога, скажіть, хай повідомить. Самі не «творіть добро».


10. Не ставайте перфекціоністом. Дозвольте собі бути не ідеальною мамою, татом. Дитині – не ідеальним учнем. Нічого страшного не станеться, якщо ви десь не встигли, не підключилися, не зрозуміли. Перестаньте критикувати і порівнювати з іншими і себе, і свою дитину. У вас і так буря емоцій через карантин, дбайте про своє фізичне і психічне здоров’я.


11. Якщо дитині дали «домашку», не вимагайте все й одразу. Після уроків має проминути хоча б 2–3 години, а тоді вже домашнє завдання.


12. Не демонструйте всім своє негативне ставлення до дистанційного навчання. Агресія може передатися дитині. Так уже сталося. Випало нам на долю отримати цей досвід, учитися в незвичних умовах. Звичайно, нам би хотілося, щоб усе було, як раніше: уроки, святкові лінійки, перерви, дзвінки, натовпи в шкільних коридорах... Але деякий час доведеться пристосовуватися і жити в нових умовах.


Ми впораємося, ми зможемо, а ще отримаємо новий досвід. Усе буде добре – вірте у це!, – закликає Ганна Торопій.218 views0 comments