• Хотинські вісті

100 днів Нової української школи


Перші досягнення: діти охоче навчаються та швидше засвоюють знання

Коли ми, дорослі, запитуємо дітей, чи хочуть вони до школи, насправді знаємо, що багато з них у відповідь скажуть: «Ні!». Чимало батьків першокласників уже після першого місяця навчання чують від повне розпачу і сліз: «Не хочу до школи!».

Нова українська школа покликана розв‘язати цю наболілу проблему: першачків навчають за допомогою гри та інноваційних технологій. А якщо дітям цікаво і весело, вони залюбки ходять на заняття та чекають наступних.


Чи охоче навчаються маленькі першопрохідці НУШ,

чим вирізняються їхні уроки і як виглядають модернізовані класи,

розповіли «Хотинським вістям» у міському НВК.


До малечі із 1-В класу ми потрапили на ранкове коло. Примостившись на килимку біля вчительки, вони говорили про пору року, чи тепле сонечко взимку, по черзі «передавали» сонячний промінчик один одному з хорошими побажаннями.

Завдяки такому колу спілкування дітки швидше перезнайомилися, знайшли друзів, їм легше налаштуватися на навчальний день. Бачимо позитивний ефект цих особливих ранкових зустрічей, коли діти обмінюються думками та враженнями.
"Разом обираємо тему, яку вивчатимемо. Цього разу – це космос. Увесь тиждень космічна тематика інтегрується в навчальні предмети. Наприклад, на уроці української мови вчитимуть віршики чи розгадуватимуть загадки на цю тему, на математиці рахуватимуть планети, ракети, зорі. Сьогодні говоритимемо про повітря: чи є воно у відкритому космосі, як дихають астронавти. Так діти пізнають світ цілісно, адже в такому віці їм складно «ділити» його на математику, природознавство, мову та літературу" – коментує їхня перша вчителька Ірина Байрамова.


Потім першокласники поспішають до куточка настрою, щоб позначити на смайликах радісно їм чи сумно. Тим, хто сьогодні невеселий, у пригоді стане місце для «заряджання позитивом». Варто прикласти долоньку і посміхнутися, як настрій одразу покращується, упевнені діти.


Загалом у класі так багато цікавого, що очі розбігаються: тематично розмальовані й оформлені стіни, дослідницькі, ігрові, відпочинкові зони. Яскраві одномісні парти легко пересуваються, їх розташовують так, щоб школярикам було зручно працювати у групах.
Мультимедійне обладнання + креатив учителів = новий освітній простір


Нові підходи вимагають нового освітнього простору. Тож одним з головних завдань до початку навчального року було створення належних умов для навчання.


"Ми отримали в кожен клас мультимедійну дошку, комп‘ютер, ламінатор, копіювальну техніку. Учителі пройшли необхідну підготовку відповідно до нової програми. Активно готувалися протягом усього літа. І нам це вдалося. Адже у нашому закладі необхідно було ще й реконструювати класні кімнати, щоб збільшити площу освітнього простору. Якщо раніше дітки навчалися усього лише на 40 квадратних метрах, то тепер значно вільніше – 68 м2. А от організація цього простору – особистий креатив учителів. Разом із батьками вони працювали над оформленням класів, щоб діти почувалися затишно", – розповіла директор Хотинського НВК–ЗОШ I ступеня Людмила Микитюк..


Дітей навчають... навчатися


Як розповідає вчителька Ірина Байрамова, якщо раніше педагоги давали діятм готові відповіді на запитання, то нині треба їх лише підштовхувати, щоб учні самі робили висновки і засвоювали знання.


«Наприклад, на відміну від колишнього природознавства, де ми вивчали властивості води за підручником, на теперішньому уроці «Я досліджую світ» діти самі роблять висновки: розтоплюють бурульки, забарвлюють воду, садять у неї цибулинки чи гілочки. Це для них значно цікавіше і наочніше, ніж читати у книзі чи дивитися на екрані», – пояснює вчителька.


Можна ще дуже багато розповідати про побачене в Новій українській школі. Та, якщо стисло, то результати перших 100 днів засвідчують: діти швидше адаптуються і легше засвоюють знання. Бо все відбувається в ігровій формі, постійному русі. День у нинішніх першокласників насичений відкриттями та дослідами. І тепер, коли батьки забирають їх після уроків, то чують: «А завтра не вихідний? Бо я хочу до школи!».

Світлана Гнатишина.

135 views0 comments