• Хотинські вісті

Історія успіху або як відкрити власну справу в невеликому місті


Зовсім нещодавно у нашому місті з’явився майстер з приготування суші, а з 11 листопада у Хотині діє доставка цієї страви японської кухні до дому.

«SushiNeko» – саме так називається онлайн сервіс доставки суші. Започаткував цю новинку Артем Мамедов.

Він родом з Донецька, переїхав до Хотина ще 7 років тому, та приготуванням суші захопився ще задовго до переїзду у наш край.


«Коли я захопився азійською кухнею, це була дивина для звичайної людини. А мені просто дуже подобається смакувати суші, хотів навчитися готувати їх для себе та своєї дружини, щоб здивувати її чимось особливим», – ділиться Артем.

За освітою він кухар, тривалий час учився у різних закладах харчування, що спеціалізувалися на азійській кухні. Працював у багатьох ресторанах Донецька та Одеси, де перебирав досвід від професійних сушистів.

«Я ніколи не вчився спеціально для того, аби відкрити власний бізнес. Проте коли переїхав до Хотина, зрозумів, що у цьому місті не вистачає такого сервісу. Ідея прийшла сама собою. Як то кажуть, удача – це уміння, помножене на щасливий випадок», – говорить Артем.

Також він розповів, що підготувати свій бізнес-план йому допомогли спеціалісти служби зайнятості. Після захисту свого проєкту Артем отримав рішення про надання йому допомоги від держави (а саме одноразової виплати допомоги з безробіття) та почав утілювати ідею у життя.

Спочатку працював у «пілотному режимі» – онлайн. Але зрозумівши, що справа дійсно перспективна, є хороші відгуки, запланував відкрити стаціонарний заклад


– Поки готую суші вдома, проте з дотриманням усіх правил та санітарних вимог. Усі продукти зберігаються у холодильнику відповідно до норм. У мене є медична книжка з усіма потрібними аналізами та щепленнями. Для суші закуповую сертифіковану продукцію зі спеціалізованих магазинів. Я – підприємець, тому сплачую усі податки відповідно до законодавства, – запевнив Артем.

Нині, аби започаткувати власний бізнес, не обов‘язково шукати та позичати гроші, як розповіли у Хотинській районній філії обласного центру зайнятості, згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» може виплачуватися одноразово допомога з безробіття для організації власного бізнесу.

«У 2019 році Хотинською районною філією Чернівецького обласного центру зайнятості надано фінансову допомогу з безробіття одноразово для організації підприємницької діяльності 8 особам, які започаткували власний бізнес з різних видів діяльності. Серед яких – створення суші-маркету «SUSHINEKO», – розповів директор районної філії Андрій Бринь.

Тому, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації щодо можливості започаткування власної справи.

31 views0 comments