• Хотинські вісті

Із 101-им днем народження привітали довгожительку


У Василини Кравецької восьмеро онуків, дванадцятеро правнуків та четверо праправнуків.


У перші дні 2021 року 101-й день народження зустріла Василина Василівна Кравецька – жителька хутора Латківці, що в Орестівці Рукшинської громади.


Зі щирими побажаннями міцного здоров‘я, родинного затишку й Божої ласки до іменинниці завітали діти, онуки, правнуки, а також керівник Рукшинської громади Олег Горбатюк та староста сіл Пригородок і Орестівка Олександр Самотюк.


Дивлячись на цю життєрадісну, привітну жінку, важко повірити, що за її плечима вже стільки прожитих літ. За свій вік пройшла нелегкий шлях, проте і досі радує сім‘ю привітністю та оптимізмом, сусідів – добрим словом, Бога – щоденною щирою молитвою.


Народилася Василина Василівна 3 січня у багатодітній родині у Рукшині. Як і у всіх однолітків того часу, мала нелегке дитинство, змалку була привчена до праці, багато трудилася. У юному віці вийшла заміж, оселилася на хуторі в Орестівці. Та в шлюбі з коханим прожила лише два десятки літ, невблаганна смерть розлучила їх навіки.


Їй самотужки довелося піднімати на ноги п‘ятьох дітей. Не покладаючи рук, важко працювала в колгоспі, удома утримувала чималеньке господарство: корову, свині, кури. Встигала і шити, і вишивати, і смачну та пахучу випічку готувати. Хоч не вміла ні читати, ні писати, але життя таки змусило навчитися рахувати гроші.


У свої 101 старожилка не нарікає на здоров’я, щоправда торік упала і травмувалася, відтоді не може ходити, але і досі намагається допомагати по господарству. Біля бабусі-берегині живуть та звеселяють її старість донька із сім`єю, онучка, правнучка та маленький праправнук. А загалом у довгожительки восьмеро онуків, дванадцятеро правнуків та четверо праправнуків.


На віку, як на довгій ниві, довелося зазнати чимало горя, найболючіше для матері – утрата синів. Та, за словами рідних, вона ніколи не втрачала віри, надії й оптимізму. Її щира душа випромінює любов і добро до ближніх. Певно, за ці людські якості Всевишній і винагороджує іменинницю такими файними літами.


Тож з роси й води вам, Василино Василівно! Хай Господь дарує благая літ, щоб і надалі було від кого черпати тієї справжньої життєвої мудрості.

141 views0 comments