• Хотинські вісті

Із 1 квітня без декларації з лікарем безкоштовних медичних послуг не буде


Роз‘яснення: що треба зробити, щоб не платити за медичні послуги

Як відомо, з 1 квітня в Україні повинна запрацювати програма медичних гарантій. Для цього з початку лютого лікувальні заклади, у тому числі Хотинська районна лікарня, повинні укласти контракти на надання та оплату послуг з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).


Загалом у програмі медичних гарантій є 27 пакетів послуг. Це екстрена допомога, первинна і решта 25 пакетів, які стосуються стаціонарної допомоги, амбулаторно-поліклінічної, паліативної, реабілітації.

Але щоб пацієнт міг гарантовано отримати ці медичні послуги, а головне – безоплатно, потрібно підписати декларацію із сімейним лікарем.

Чи означає це, що тим жителям Хотинщини, які з різних причин ще не зробили цього, невдовзі потрібно буде платити за візит до медиків?


Детальніше розповідає головний лікар Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка:– Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України та НСЗУ, необхідно поінформувати населення, що всім громадянам обов’язково потрібно підписати декларацію з фахівцем первинної ланки медицини. Бо без договору із сімейним лікарем з 1 квітня жодна людина не отримає безкоштовної послуги.


Адже, щоб безоплатно скористатися послугою за державною програмою медичних гарантій, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків:

  • - укласти декларацію із сімейним лікарем, - отримати направлення до вузькопрофільних фахівців на наступні рівні медичної допомоги: вторинний чи третинний.

Якщо людина хоче піти до вузького спеціаліста без направлення від сімейного лікаря, їй потрібно буде заплатити за медичну послугу. Однак, як запевнили у МОЗ України, екстрену допомогу надаватимуть безоплатно всім, навіть якщо людина не уклала декларації.

Тож закликаємо усіх жителів Хотинщини, котрі ще не уклали договір із сімейним лікарем, якнайшвидше це зробити, щоб безоплатно отримувати медичну допомогу з 1 квітня, – наголосила Тетяна Солодка.
21 views0 comments