• Хотинські вісті

Як упоратися з передсвятковим стресомПоради до часу

Може видатися дивним, але свята нерідко супроводжуються стресом, апатією і навіть депресивними настроями.


Це можна пояснити низкою передсвяткових очікувань, подій і планів, якими зазвичай заклопотаний кожен із нас: пошук подарунків, складання святкового меню, закупи та інші організаційні питання.


Відчутним є і фінансовий тягар. А ще й треба встигнути завершити всі справи на роботі.


Стресовості цій усій метушні додає також пандемія COVID-19, бо доводиться турбуватися про своє здоров’я та здоров’я близьких і бути готовим терміново змінювати плани.


Зрештою, цей період може бути непростим для тих, хто втратив рідних або друзів. Оскільки складно відчувати святковий настрій, коли ви без близької людини.


Тож, як бути, якщо свята приносять не лише радість, але й тривогу та сум? Публікуємо матеріал із порадами від Міністерства охорони здоров‘я України.


1. Складіть список справ, які плануєте завершити.

Завдяки спискам зручно стежити за часом і не навантажувати пам’ять додатковою інформацією. Нагадування, письмові або в мобільному пристрої, допоможуть не тривожитися про те, що ви пропустите якесь завдання або запізнитеся на важливу зустріч.

Не тисніть на себе в бажанні створити ідеальне свято. Натомість зосередьтеся на традиціях, які роблять ці дні особливими для вас.


2. Визначте, скільки ви готові витратити на свята і дотримуйтеся бюджету.

Щоб фінансове питання не додавало стресу, наперед оцініть свою фінансову спроможність.


Подарунки не обов’язково мають бути коштовними. Можна потішити близьких чимось недорогим, власноруч приготовленим, адже саме щирі й саморобні сюрпризи є особливо пам’ятними.


Зателефонуйте або надішліть листівки тим, кого цінуєте, нагадайте, наскільки вони важливі для вас.


3. Турбуйтеся про здоров’я.

Присвятіть святкові дні собі: намагайтеся вчасно лягати спати, уникайте переїдання і зловживання алкоголем, більше часу проводьте на свіжому повітрі, підтримуйте високий рівень фізичної активності.


Турбота про себе допоможе впоратися зі стресовими ситуаціями. Адже здоров’я – це не лише відсутність хвороб і фізичних вад, а й стан повного психічного благополуччя.


Пам’ятайте, що свята – це передусім можливість відпочити, отримати позитивні емоції від спілкування з друзями і близькими. Не нервуйте через дрібниці.

А один із найкращих подарунків, який можна зробити собі і близьким, – турбуватися про здоров’я власне та своїх рідних.

Джерело – МОЗ України.

5 views0 comments