• Хотинські вісті

Як створити трояндовий рай біля свого домуКвітникарка поділилася порадами вирощування троянд з читачами "Хотинських вістей"


Подвір’я родини Рибак із Владични з упевненістю можна назвати квітковим раєм. У літню пору тут цвітуть кілька сотень трояндових кущів різних сортів, а також є теплиці з популярною нині еустомою, що теж нагадує троянду.


Колючі віти щедро всипані ароматними китицями квітів. Божественне поєднання пишних і водночас дуже ніжних пелюсток, на яких ховаються краплинки вранішньої роси. А який вишуканий аромат! У цьому диво-саду привітно виспівує маестро-соловейко, а ввечері музика змінюється – мелодію літа продовжує хор цвіркунів. Мабуть, так може виглядати рай…


А створюють цю красу упродовж 25 років подружжя Ніна Пилипівна та Михайло Петрович Рибак разом із донькою-флористкою Світланою, котра з дитинства продовжує справу батьків.


– Мої батьки починали з кількох невибагливих сортів: Мадам Дельбар, Софія, Прісцилла, Нью фешн, Червона Москва, плетистої Норіти, – каже квітникарка. – Нині ж на городі троянди потихеньку витісняють і картоплю, бо на неї місця не залишається. Маємо понад 70 різноколірних видів: чайно-гібридні, плетисті, сімейні, бордюрні.


Найбільш популярні з них Експлорер, Проут, Мондіаль, Піч Аваланж, Аваланж, Меморі, Топаз, Дольче Віта, Ель Торо, Чармінг Піано, Девід Остін.


"Вирощуємо трояндові кущі у трьох теплицях, крім цього є окремі з еустомою та альстромерією, зрізані квіти яких можуть зберігатися близько трьох тижнів, залишаючись привабливими і свіжими", – каже вона.


Звичайно, аби виростити міцну, здорову квітку, потрібно вкласти чимало сил. У період цвітіння троянди потребують постійного догляду, щодня їх необхідно зрізувати, стежити, аби не з’явилися шкідники чи хвороби.


Світлана Рибак не лише доглядає за рослинами, а й створює чудові букети на замовлення, квіткові композиції на весілля чи хрестини, оформляє святкові зали, виготовляє арки. Допомагає їй у цьому 13-річна донечка Маргаріта, яка поділяє захоплення матері.


– Найбільше мені до вподоби працювати із високорослими трояндами, великі букети неабияк вражають винуватців свята. А коли чую від них схвальні відгуки – то кращого компліменту годі й чекати, – каже флористка.


На запитання чи важко доглядати за усією цією красою, Світлана з посмішкою відповідає, що коли робиш щось із любов’ю, то це не важко. А результат її роботи приносить велике естетичне задоволення, відволікає від буденності та просто радує око.Поради від квітникарки


– Чимало садівників не вирощують трояндові кущі, вважаючи їх примхливими у догляді. Справді, вони вимагають більше уваги, ніж інші квіти, проте маючи бажання, можна досягти гарного результату, – каже Світлана.


Половина справи – це правильний вибір місця для посадки і покупка якісних саджанців. Троянди світло- та теплолюбиві, в тіні вони слабо або зовсім не цвітуть, часто хворіють і погано переносять зиму.

Тому найкраще підійде ділянка з південної сторони, на добре освітленій частині саду, захищеній від холодних вітрів. Купуючи саджанець, добре огляньте його, щоб не було уражень на листках чи стеблі, – радить квітникарка.


При посадці місце щеплення потрібно заглибити на 5 сантиметрів нижче рівня землі, тим самим захищаючи його від пересихання і різких перепадів температур. Це сприяє хорошій приживлюваності і зимівлі рослини.


Перші два тижні після посадки троянді необхідний регулярний полив, дуже корисно посипати ґрунт під кущем тирсою, нейтральним торфом або перегноєм.


Для гарного цвітіння бажано поєднувати органічні і мінеральні добрива. Раз на тиждень уважно оглядайте рослини і при виявленні проблем обробляйте необхідними препаратами.


Хвороби та шкідники не тільки псують зовнішній вигляд, а й послаблюють саму рослину, знижуючи її шанси благополучно перенести зимові холоди.


А ще протягом літа видаляйте відцвілі квіти – це стимулює появу нових бутонів. До речі, при правильному догляді троянди можуть рости на одному місці понад півстоліття. Тож усім успіхів та пишного трояндового цвітіння на вашому подвір’ї! – побажала квітникарка Світлана Рибак.371 views0 comments