• Хотинські вісті

Як працюють садочки Хотинщини у нових умовах?

Updated: Sep 12, 2020Нарешті у більшості садочків малюки зайшли у відремонтовані, оновлені приміщення, граються на майданчиках та радіють спілкуванню з однолітками. Але у групах тепер менше дітей, ніж до карантину. І діють нові правила: батьків у приміщення не пускають, вихованцям і персоналу проводять температурний скринінг. Є й інші вимоги, яких треба дотримуватися.


Кореспонденти «Хотинських вістей» дізнавалися, чи багато батьків зважилися віддати дітей у дошкільні заклади, як вони працюють в умовах адаптивного карантину, а також коли відновлять роботу решта садочків.


Емоції дітей зашкалюють


Директорка ЗДО «Сонечко» Наталія Слугіна розповіла:

«Спочатку хвилювалися, адже невідомо як усе буде надалі. Але дуже раді бачити радісні очі малюків. Їхні емоції зашкалюють! Поки у групах було по 12–15 вихованців. Перед цим робили опитування батьків та створили попередні списки дітей, що відвідуватимуть садок в умовах адаптивного карантину. Працювали так: половина одного дня йдуть, інша – наступного. Надалі плануємо збільшити кількість до дозволеної – 20 дошкільнят (у ясельній групі 15, але таку нову групу поки не набирали).


Діти майже увесь час на вулиці: заняття та ігри проводимо на відкритому повітрі, у приміщенні вони лише сплять та їдять (не більше трьох за одним столиком).

Харчування – за стандартами НАССР. Діток з температурою понад 37,2 градуса та з ознаками ГРВІ до садка не приймаємо.


Усім працівникам вранці вимірюють температуру, а дітям – тричі на день. Для цього міська рада придбала нам 4 безконтактні термометри та засоби захисту. Батьки теж допомогли, зокрема закупили паперові одноразові рушники і рідке мило».


Як повідомила начальниця відділу освіти Хотинської ОТГ, усі дошкільні заклади громади працюють з 1 вересня з дотриманням встановлених протиепідемічних норм. Для цього придбано пірометри для кожного освітнього закладу, костюми та окуляри для їх медпрацівників, певний запас масок та антисептиків. Також замовили кварцові лампи для дезінфекції приміщень, очікують на поставку.


У районі більшість садочків відкрилися цього тижня

– Протягом 7–9 вересня поступово відновлюємо роботу дошкільних закладів, підпорядкованих відділу освіти райдержадміністрації, запрацювали вони і в Рукшинській ОТГ. Поки не відкривають садочок у Перебиківцях, – розповіла методистка районного методкабінету Оксана Грищенко. – Наразі у групах небагато дітей, переважно 5–12. Адже чимало батьків поки з обережністю до цього ставляться, деякі ще залишають малюків вдома.


За її словами, деякі батьки дошкільнят, зокрема в Колінківцях, висловили бажання організувати дистанційну форму, коли за допомогою батьків такі діти опановують програму підготовки до школи. При такій формі передбачається, що вихователі онлайн роз’яснюватимуть, як це робити з малюками, включатимуть пізнавальне відео, але напряму з ними не працюватимуть.


15 views0 comments