• Хотинські вісті

Як подбати про безпеку дітей, якщо вони вдома саміЛітні канікули, мабуть, найулюбленіша пора всіх дітей, у них з’являється багато вільного часу. Крім того, у цю пору вони нерідко залишаються вдома самі. Батькам у такому разі варто подбати про безпеку своїх чад.


Зокрема, дорослим обов’язково треба нагадати малечі основні правила безпеки, можливо, у формі гри змоделювати певну загрозливу ситуацію і розпитати, що вона буде робити, щоб уникнути небезпеки.


Біля телефону чи на іншому видному місці потрібно залишити номери екстрених служб, батьків, решту контактів, куди дитина зможе зателефонувати у разі загрози. Навіть, якщо малюк не вміє повідомити про небезпеку сам, то зможе дати ці контакти сусідам, котрі зателефонують і пояснять, що сталося.


Сірники, запальнички, легкозаймисті речовини треба сховати у недоступному для малечі місці та пояснити, що ігри з ними призводять до трагічних наслідків. Дітям слід повідомити: коли вони самі вдома, заборонено користуватися електроприладами, газовими плитами без потреби, адже через власну неуважність діти можуть залишити їх ввімкненими, а це – небезпека пожежі.


Також поясніть їм, що у разі пожежі важливо швидко покинути небезпечне місце – приміщення, в якому виникло загорання. Прикривши рот та ніс мокрими хустинкою чи рушником і зігнувшись, дитина повинна рухатися до дверей. Залишивши помешкання, необхідно зачинити за собою двері, аби не дати поширитися вогню на велику площу через приплив свіжого повітря. Застережіть дітей, аби вони не ховалися у шафі, під ліжком тощо.


Окрім електроприладів, у побуті є ще й інші предмети, які можуть бути небезпечними для дітей. Зокрема, це – побутова хімія, харчові кислоти, ліки, алкогольні напої, цигарки, а також гострі й ріжучі предмети. Такі речі дорослі повинні зберігати у недоступних для дітлахів місцях.


Небезпечно і відчиняти двері незнайомцям. Виходячи з дому, попередьте дитину, хто може повернутися додому і коли, назвіть імена тих, кому можна відчиняти, та наголосіть на дотриманні правил безпечної поведінки.


Якщо ж у літню пору діти будуть проводити свій час, відпочиваючи поблизу водойм, не забудьте пояснити їм основне правило: купатися у річці чи озері без нагляду дорослих їм заборонено!


Якщо дітлахи перебуватимуть біля водойми з дорослими, не варто забувати, що стрибати у воду з дерева, каменя чи іншої височини небезпечно. А щоб не травмуватися під час купання, дітям дозволено плавати тільки там, де є вони та дорослі, котрі за ними стежать.


Запам’ятайте та навчіть дітей, що відпочивати дозволено тільки на спеціально облаштованих пляжах, де чергують рятувальники, котрі, у разі, якщо щось трапиться, зможуть прийти на допомогу!


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує: дотримання основних правил безпечної поведінки допоможе уникнути неприємностей та дозволить добре провести вільний час. Тому, батьки, вкотре нагадайте дітям ці правила та подбайте про безпечний відпочинок малечі!


Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.


23 views0 comments