• Хотинські вісті

На Хотинщині провели Героя в останню путь

Updated: Mar 29
З глибоким сумом уся Хотинщина сприйняла звістку, що загинув земляк-доброволець, учасник АТО, який у перший день повномасштабної війни став на захист України – Григорій Клюк.


Він із села Чепоноси Рукшинської громади. Виріс у багатодітній і дружній сім'ї, у якій було семеро дітей, батьків уже немає серед живих. Односельчани кажуть, що він вирізнявся порядністю людяністю та працьовитістю: "Такий добрий, такий роботяга! Усе, що мав, Гріша заробив своїми мозолями. Усім допомагав".


"У Григорія залишилася дружина, без батька ростимуть двоє дітей. Його маленькому синочку ще навіть не виповнилося одного року. Не передати словами весь біль та горе, яке переживають рідні та уся Рукшинська громада!", – розповів староста села Станіслав Дудка.


За його словами, загиблий Григорій Григорович Клюк був доброзичливим, відповідальним, виваженим. У листопаді йому б виповнилося 47 років. Займався спортом, був чуйним до проблем інших.


Рідним важко щось розповідати, біль втрати ще дуже гострий. Вони лише сказали:

"Він був найкращим братом, татом, чоловіком! Не тікав, як багато інших за кордон, не відсиджувався, а мужньо став на захист України".

Його 9-місячний синок Андрійко лише вчиться робити свої перші кроки, малюк теж тривожиться та плаче, хоч ще не розуміє, що втратив тата. Старший брат Григорія Славік каже: "Тепер це і мій син! Андрій Григорович".– Рукшинська громада втратила добру, порядну і хорошу людину, це непоправна втрата, щиро співчуваємо усій родині. Григорій віддав життя, захищаючи не лише своїх рідних, а й майбутнє усіх дітей, усієї України, – наголошує заступник сільського голови Валерій Мариняк. – Із невеликого села Чепоноси з Григорієм добровольцями пішли 20 чоловіків. З іншими численними жителями громади та сільським головою вони стали до лав Збройних сил. Віримо, що обов’язково здолають ворога, виб'ють ту нечисть з багатостраждальної української землі.


...Сьогодні у Чепоносах прощалися з Григорієм. Віддати шану Герою прийшло не тільки усе село, а й сотні жителів громади, Хотинщини, представники місцевої і районної влади, військкомату, учасники бойових дій.Як розповів Іван Ванзар, начальник 1 відділу Дністровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Григорій Клюк брав участь в АТО у 2016 році. Не чекаючи повістки, прийшов добровольцем у перший день повномасштабної війни. Загинув під Києвом.
Уся громада в жалобі. Сотні людей – і стареньких, і малих — ставали навколішки, просто у дорожню пилюку і каміння, проводжаючи Героя в останню путь. Вони кидали квіти і запалювали лампадки. На честь Героя учасники бойових дій дали військовий салют.2,141 views0 comments