• Хотинські вісті

Як минув перший карантин «вихідного дня» у Хотині


Хто працював, а хто підраховує збитки


Перші такі карантинні вихідні пройшли у місті досить спокійно та не багатолюдно. Переважна більшість непродовольчих магазинів були зачинені для відвідувачів, навіть на базарі у Хотині продавців було чи не більше, ніж покупців.


Кореспондентка «Хотинських вістей» вирушила до тих, кому довелося зачинити двері для відвідувачів на 2 дні. Дізнавалася, як підприємці ставляться до нових обмежень, чи погоджуються з ними та як перелаштовують свою роботу.


Наприклад, у магазині «Копійочка» провели переоблік, відвідувачів не впускали, а постійну щонедільну знижку перенесли на понеділок.


– Цих два дні ми робили порядок на полицях, розкладали товари, проводили переоблік, – поділилася Орися продавець-консультант магазину. – Турбуючись про клієнтів, в усіх магазинах «Копійочка» зробили акцію «Неділя у понеділок», щоб люди не втрачали знижку, її перенесли на наступний робочий день.


До магазину «Єва» також не впускали відвідувачів, а на дверях поставили вивіску «Не працюємо», хоча там працівники були на своїх місцях. Але каси вимкнені, очевидно, що персонал так само працював із товарами, аби не втрачати робочі години та заробітню плату.


Для продавців із торгового центру Хотина карантин «вихідного дня» - це суттєві збитки, адже саме у вихідні його відвідує більшість покупців. Особливо у суботу, коли за пів дня продавці можуть виручити, як за повний робочий день.

– Я працюю з вихідних лише у суботу, але як найманий продавець не відчуваю на собі суттєвих змін. А ось господарі магазинів отримають збитки, адже орендну плату усе одно потрібно платити, – каже продавчиня Сніжана. – Але якщо обирати між тим, що усі магазини можуть закрити на місяць чи більше, то вже краще будемо сидіти вдома у вихідні. До того ж, люди поінформовані заздалегідь, тому ті, кому дуже потрібно було щось придбати – могли це зробити у п’ятницю.


А ось продавець місцевого магазину сантехніки Андрій категорично проти таких обмежувальних заходів, адже вважає: «У продуктових крамницях значно більші скупчення людей і там за дотриманням правил менше слідкують. До мене ж у магазин заходить одна людина у пів години. Тож навіщо мені зачинятися, я не розумію? У вихідні у мене більше покупців, адже люди можуть більше витратити часу на те, щоб прийти, роздивитися, розпитати і обрати потрібний товар».


На мініринку цими вихідними було значно менше покупців.

Місцева продавчиня фруктів та овочів каже: «У суботу та неділю ми навіть не торгували, адже у цьому не було сенсу, дуже мало людей вийшли щось купити. У неділю проїжджаючи центром було видно, що стоянка майже порожня і людей немає. Навіть на великому базарі у суботу, який працював лише до 11:00 години, продавців виявилося більше, ніж покупців».


Кафе та бари міста якщо й працювали, то також із зачиненими дверима – на виніс. Хоча це зовсім не полегшило ситуацію для власників, адже замовлень було небагато.

За словами адміністратора закладу «Relax Hаll»: «Більшість відвідувачів хотіли б замовити ту чи іншу страву саме у закладі та насолодитися його атмосферою і спілкуванням, як деякі казали «приготувати щось поїсти можемо й вдома». Тим паче, що у будні не усі жителі міста мають змогу відвідати ресторан чи бар, і у такі дні нам також обмежили робочий час. Тепер заклад працює лише до 18:00 год., коли більшість людей ще на роботі. Натомість у Чернівцях майже усі працюють до 22:00 год. До речі, відбувся протест під облдержадміністрацією, у якому взяли участь підприємці з усієї області».


– Ми готові працювати за усіма вимогами, із розумінням ставимося до ситуації із захворюваністю у краї. Але також ми відповідальні за наш персонал, який залишається без роботи, і за клієнтів, котрі хочуть відпочити у вихідні, – поділилися думками деякі власники зачинених закладів. – На жаль, робота закладів на виніс не дає змоги людям відволіктися від турбот та буденного життя. І ми хочемо мати змогу працювати нормально хоча б у будні, до 22:00 год, як це відбувається всюди.

На відміну від усіх цих закладів, які зачинилися, біля продуктових супермаркетів машин було не менше, ніж зазвичай, як і людей усередині. А деякі, навіть не зважаючи на штраф, усе одно не носять масок, дихаючи іншим у потилицю в чергах.


Тому чи можна говорити про реальне зменшення захворюваності за рахунок такого карантину? Це поки відкрите питання…

19 views0 comments