• Хотинські вісті

Як зустріли полеглого земляка на кордоні області – в Атаках


На сході гинуть юні


31 березня на Донбасі підступна снайперська куля обірвала життя нашого земляка Олександра Маланчука. 21-річний боєць родом із Чернівців. Перспективний спортсмен, життєрадісний юнак, хоч сам з родини військових, але колись не мріяв піти шляхом батька та матері. Але це було до того, як на сході країни почали гинути наші захисники.


Його мама Лариса Флорівна, котра служить за контрактом у 24-й бригаді, розповіла:

"Коли у Чернівці привезли перших загиблих бійців, Сашко три дні навіть не міг говорити, так це його вразило. Потім твердо сказав, що піде захищати Україну. Він був справжнім патріотом. Пройшов навчання, підписав контракт і пішов на фронт".

На військову службу за контрактом Олександр пішов у липні 2019-го, був командиром 3-го взводу 8 окремого батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ. Загинув від вогнепального поранення.


Загиблого Героя зустрічали на в'їзді в область біля мосту в селі Атаки. Але процесія не така велелюдна, як бувало раніше. Більшість – у масках. Приїхали військові та духовенство і з Чернівців, і з Хотина, також побратими, друзі. У масках, з прапорами та лампадками вони чекали, щоб вшанувати юного бійця. Військовослужбовці розповіли, що він був здібним, дисциплінованим та товариським, любив спорт та риболовлю.
Батько Василь Миколайович – полковник у відставці. Каже, що зараз йому важко добирати слова, щоб передати все, що на душі. І дуже важко змиритися з втратою сина. А ще з болем говорить, що через карантин немає змоги належно провести Сашка в останню путь, організувати гідні поминки у кафе.


Крається серце і у мами юнака.

– В Україні йде війна, гинуть більшість молодих людей: відчайдушних, небайдужих, котрі хочуть щось змінити для блага всієї держави, – з болем сказала вона. – І моя дитина була сповнена великим бажанням захистити український народ. А що ж народ? Подивіться, зібралося небагато людей, щоб провести Олександра, і в Чернівцях на площі буде мало, бо усіх зараз хвилює лише одне – коронавірус.


"Наприклад, ми на мосту в Атаках стояли дві години, за цей час проїхало багато автомобілів, але ніхто не зупинився, щоб скласти шану. Лише один водій вантажівки на турецьких номерах пригальмував, привітався, поклавши руку на серце... За що діти там, на сході стоять? Мій син боровся за справедливість, але її як немає, так і не буде. Одвічні цінності в Україні загублені...", – схвильовано сказала матір.Труну учасники бойових дій несли через увесь міст, а люди ставали на коліна, схиливши голови і стяги. Священники біля каплички відслужили поминальну панахиду.Не забуваймо, що війна триває, молімося за наших захисників.

Вічна пам’ять полеглим. Героям слава!56 views0 comments