• Хотинські вісті

Як діяти, коли знаходиш підозрілий небезпечний предмет


Фото Нацполіції

4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.


Міни і нерозірвані снаряди – це страшна і підступна зброя, яка здатна вкрасти і скалічити безліч людських життів. В умовах сьогодення, коли російські окупанти нещадно обстрілюють з важкої зброї і мінують населені пункти України, проблема мінної безпеки найбільш актуальна.


Поліція звертається до всіх, хто знаходиться в зоні ведення бойових дій, на окупованих територіях, а також тих, хто хоче повернутися до щойно звільнених населених пунктів. Поки сапери не провели розмінування, в жодному разі не рухайтесь у напрямках, що перекриті, або на яких щойно закінчились бойові дії.


При виявленні підозрілих предметів, боєприпасів або мін категорично забороняється:


- Торкатися вибухонебезпечного або підозрілого предмета, зрушувати його з місця, проводити будь-які маніпуляції з ним.


- Будь-яким чином впливати на предмет, піддавати його механічному, термічному, акустичному, світловому або іншому впливу.


- Самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки, коробки, валізи.


- Намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет.


- Використовувати поруч з предметом відкритий вогонь, палити, використовувати електронагрівальні прилади.


- Користуватися поруч з предметом засобами радіозв’язку, мобільними телефонами та іншими приладами, що передають радіосигнали.


Якщо ви виявили підозрілий або вибухонебезпечний предмет, слід дотримуватися наступної послідовності дій:


- Негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, зупинити всі роботи, вимкнути обладнання та техніку.


- Звернути увагу оточуючих людей на небезпеку та ініціювати їх відведення на максимально безпечну відстань, але не менше ніж 100 м. При цьому слід зберігати спокій, намагатися не провокувати паніку. У разі необхідності надати допомогу у залишенні небезпечної зони літнім людям, дітям та інвалідам.


- Терміново повідомити про знахідку представників правоохоронних органів та аварійні служби за телефонами 101, 102 та дати максимально детальний опис виявленого предмета і ситуації, що склалася.


- За можливості позначити місце виявлення предмету за допомогою підручних засобів.


- До прибуття спеціальних служб вжити заходів для обмеження доступу людей до небезпечної зони. При цьому необхідно залучати представників комунальних служб, служб охорони установ та підприємств, які знаходяться поруч.


- Обов’язково дочекатися в безпечному місці прибуття представників спеціальних вибухотехнічних або піротехнічних служб та особисто передати фахівцям наявну інформацію стосовно предмета.

Бережіть своє життя та життя оточуючих.

Джерело – сайт поліції.

17 views0 comments