• Хотинські вісті

Як відновити паспорт громадянина України після втратиВ умовах воєнного стану внутрішньо переміщені особи нерідко стикаються з ситуаціями, коли всі паспортні документи втрачені або знищені. Попри це, відновлення, щонайперше, паспорта громадянина України можливе навіть за відсутності всіх необхідних документів.


Це такі документи:

- раніше оформлений паспорт громадянина України;

- довідка щодо реєстрації місця проживання;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- свідоцтво про шлюб чи розірвання шлюбу (за наявності);

- свідоцтва про народження дітей (за наявності);

- платіжний документ для отримання адміністративної послуги з оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки.


За відсутності зазначеного переліку документів для ідентифікації громадян України, у яких втрачені або знищені документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, можливе використання е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон, сформованих засобами мобільного застосунку "Дія".


Нагадаємо, що цифрові аналоги пластикових або паперових паспортів з безконтактним електронним носієм є дійсними документами, що посвідчують особу та можуть використовуватися для ідентифікації особи у підрозділах міграційної служби або консульських установах України за кордоном.


Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки необхідний для:

- реєстрації внутрішньо переміщених осіб;

- оформлення пенсій та отримання інших видів соціальної допомоги;

- проходження ЗНО та отримання дипломів про вищу освіту;

- отримання банківських, адміністративних послуг тощо;

- користування за допомогою кваліфікованого електронного підпису електронними сервісами державних органів, відкриття та ведення бізнесу не виходячи з дому, тощо;

- посвідчення особи під час перевірок в умовах воєнного стану;

- перетину міжнародного кордону при в’їзді до Туреччини та Грузії.

З усіх питань щодо оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки звертайтесь на гарячу лінію УДМСЧ у Чернівецькій області на номер: 0372-55-04-61.

Управління ДМС у

Чернівецькій області.

35 views0 comments