• Хотинські вісті

Як відбувалося відзначення 400-ліття Хотинської битви (1 день)

Updated: Oct 10, 2021Під могутніми стінами величної Хотинської фортеці, яка бачила багато битв, знову вирували баталії. На честь того, як 400 років тому тут польсько-литовське з козаками зупинили переважаюче за чисельністю військо султана Османа, а значить і його експансію у Європу, відбулося чимало заходів.
На відвідувачів, туристів та поважних гостей чекали історична реконструкція боїв, театралізоване дійство, широка концертна програма.


Яскравим та вражаючим був початок кількаденного фестивалю у фортеці.


Родзинкою дійства стали дві історичні реконструкції боїв, коли лунали постріли, дзвеніли шаблі, а в повітрі витав дим від пороху. Зокрема, коли реконструктори відтворили вилазку козаків та коронних жовнірів проти передових облогових позицій османів.Хотинська битва – це подія, від якої тоді залежала доля Європи, а козаки у ній продемонстрували незламність, мужність і силу духу. І нині Хотин і надалі залишається місцем перемоги, пам‘яті, сили і незламності українського духу. А Хотинська фортеця – однією із найкраще збережених пам’яток України.

Про це говорили у вітальному слові міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко, Хотинський міський голова Андрій Дранчук, директорка ДІАЗ «Хотинська фортеця» та інші промовці.


Міністр культури О. Ткаченко з міським головою А. Дранчуком

Також відбулося нагородження обласною почесною відзнакою "400 років Хотинської битви". Її удостоєно жителів Хотинщини, які зробили внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурний розвиток краю та становлення незалежної України.Глядачі не розходилися до пізнього вечора, коли для них виступали «Лісапетний батальйон», «NAVKA» та «Гайдамаки».
Дійство продовжиться у неділю, зокрема відбудеться фестиваль повітряних зміїв у фортеці, концерти, а на завершення молодіжна вечірка.231 views0 comments