• Хотинські вісті

Як боролися з негодою громади ХотинщиниЧимало краян навіть не припускали, що після доволі теплих, як на цю пору року, грудня та січня у лютому зима розгуляється не на жарт. Але минулого тижня не лише засніжило-захурделило, а й задули штормові вітри, які у поєднанні із різким зниженням температури повітря змусили багатьох похвилюватися.


Спочатку сніг, який раніше випав, щедро покрив дрібний дощ – утворилася крижана кірка, що спричинила сильну ожеледицю. А потім знову почало замітати...


Як за таких обставин органи місцевого самоврядування, комунальні та дорожні служби Хотинщини організовували роботу зі снігоприбирання та розчищення автошляхів?


Перемети у зріст людини


Пригадуючи ситуацію на автошляхах громади, що склалася у період снігопадів, морозів та ожеледиці, Клішковецький сільський голова В. В. Дронь зізнається, що доводилось важко, бо для подолання наслідків негоди немає необхідної техніки, а держава нічим не допомагає.


– Санківці практично добу залишалися без транспортного сполучення, бо на дорозі до села намело до 1,7 метра заввишки снігу, – каже В. Дронь.

– Приємно, що фермер із Клішківців Петро Сергійович Кушнір виявив бажання допомогти: він два дні власною технікою відновлював сполучення у двох напрямках на дорогах Санківці–Клішківці та Санківці–Колінківці, за що йому громада висловлює щиру вдячність.Дуже багато переметів утворилося на автошляху з Клішківців до Перебиківців та у самих Перебиківцях. Тут мешканці без зволікань приступили до розчищення снігу на дорозі та вулицях. Цим займався на власному транспорті Олександр Іванович Сандюк з Перебиківців. Його односільчанин Іван Васильович Радашко надав гусеничний трактор, з допомогою якого прибирав сніг Руслан Дмитрович Глухий. За два дні з роботою впоралися.


Головний урок, який винесли із ситуації, полягає у тому, що для подолання наслідків снігопадів та ураганного вітру необхідна спеціальна техніка.


Відповідні шляхово-експлуатаційні організації, які мали б подбати про дороги, цього не змогли зробити. Тому громаді необхідні власні потужні машини і механізми, щоб долати лихо, – переконаний В. В. Дронь.Усі сили – на розчищення доріг


Чимало клопотів принесла негода і Рукшинській громаді. Заступник Рукшинського сільського голови В. І. Мариняк детально поінформував, як боролися з наслідками природної стихії і як продовжують це робити:


– У нас функціонує комунальне підприємство «Рукшинсервіс», яке має два трактори з косими відвалами, екскаватор з фронтальним навантажувачем, що задіяли для прибирання. Складно було у місцях, де утворилися перемети.


Найбільш критична ситуація склалася на в‘їздах до Пригородка, Орестівки, Рашкова та на деяких вулицях населених пунктів громади. В окремих місцях висота заметів сягала 1,5 метра.

Очищали сніг не лише силами, що є у розпорядженні сільради. Працювали також техніка і механізми шляхово-експлуатаційної організації, яка виграла тендер на обслуговування доріг місцевого значення.


Окрема подяка підприємцю з Рукшина Валерію Івановичу Філіпчуку, який надав потужну техніку для ліквідації снігових переметів на в‘їздах до Пригородка та Орестівки.


У нашій громаді – 6 сіл з розгалуженою вуличною мережею. Отож розчистити дороги за декілька днів неможливо. Тому роботи тривали і на початку нинішнього тижня.


Зазначу, що нині забезпечено проїзд автошляхами до усіх населених пунктів громади, об‘єкти соціальної сфери функціонують у звичному режимі, – підсумував В. І. Мариняк.


Тимчасово не працювали школи


Недобоївський сільський голова Ю. М. Юзва розповідає, що дороги до всіх населених пунктів та комунальних установ громади розчищені. Співпрацювали разом зі шляховою організацією, яка обслуговує автошляхи до сіл громади.


Де необхідно, підсипали проїжджі частини протиковзальними матеріалами.

– У нашій громаді, – зазначає Ю. М. Юзва, – є вдосталь власної техніки, яку, за потреби, можна задіяти для снігоочищення – два трактори і грейдер.

Через ураган і сильний мороз один день, у п‘ятницю, не працювали заклади освіти. Проте уже з понеділка діти пішли на заняття. У школах та дитсадках забезпечено нормальний температурний режим, – інформує Юрій Михайлович.


І розчищали, і підсипали


Лютневі катаклізми погоди екзаменували і колектив КП «Хотинблагоустрій». Директор підприємства А. І. Сухар зазначає, що організацією робіт зі снігоприбирання проїжджих частин вулиць та доріг, ліквідації ожеледі на них у населених пунктах Хотинської громади безпосередньо опікувався заступник керівника підприємства М. В. Горячий.


– Техніка та робітники очищали від снігу, підсипали піщано-сольовою сумішшю дорогу Хотин–Атаки, центральну та інші головні вулиці у місті, під‘їзди до Анадол, Каплівки, Ворничан, Крутеньок. А фермер з Білівців Володимир Дубчак своєю технікою звільняв від снігу дороги Ярівка–Білівці–Круглик та Ворничани–Пашківці.

А. І. Сухар розповідає, що у центрі Хотина за умов ожеледиці двірники регулярно підсипають тротуари, а робітники – перехрестя вулиць. Зазначає, що на підприємстві на період погіршення погодних умов встановлено цілодобове чергування механізаторів та робітників, аби оперативно реагувати на виклики негоди.


У «Хотинблагоустрої» є запас протиковзальних матеріалів, їх продовжують закуповувати і завозити.


45 views0 comments