• Хотинські вісті

Які імена найпопулярніші у краї, а які найрідкісніші



Як називали малят на Буковині торік: поширені та рідковживані імена



У Відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області підбили статистику імен, якими називали новонароджених дітей у 2021 році.


Так, хлопчиків найчастіше називали іменами: Андрій, Олександр, Микола, Іван, Максим, Дмитро, Даміан, Богдан, Володимир, Сергій, Назар.


Дівчаток - Анна, Анастасія, Софія, Вікторія, Марія, Ольга, Мілана, Катерина.


Часто батьки обирали для своїх синів і дочок і рідковживані та незвичні для нашої місцевості імена.


Серед таких цікавих імен - чоловічі: Єлісей, Тобіас, Яніс, Еліас, Никодим, Остін, Дерин, Ратмир, Амір, Аран, Саймен, Кіпріан, Никторіе, Жьозеф, Тагір, Мішель, Лінар,Савємій, Кулею, Рубєн, Антоніо-Флорін.


Жіночі: Ноєм, Петрунеля, Лавінія, Крісіана, Арія, Єлла, Ноемінь, Євламія, Євіміна, Соріна, Сунаміта, Іонелла, Сінтіа, Поліанна, Аполінарія, Лоредана, Паула, Ренесма, Теона.


До теми

Відповідно до чинного законодавства батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше ніж через один місяць з дня народження дитини зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану, і одночасно дати їй прізвище, ім’я та по-батькові.


Однією із складових права на ім’я є право розпорядження ім’ям, одним з його найпоширеніших видів є право на зміну імені.


Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я. Змінити ім’я можна і з чотирнадцяти років, але за згодою батьків, або піклувальника.

Джерело - Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції .

8 views0 comments