• Хотинські вісті

Які сюрпризи та відкриття готують організатори

Під час відзначення 400-річчя Хотинської битви

На хотинчан та гостей міста очікує насичена триденна програма, фестивалі, концерти, реконструкція боїв біля фортеці та відкриття нової особливої виставки у замку. За попередньою інформацією, на урочистості завітає міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Про це розповіли організатори на пресконференції, що відбулася сьогодні.


Міський голова Андрій Дранчук повідомив, що очікують на приїзд гостей з-за кордону, зокрема з Польщі та Румунії.

– Ми довго готувалися до відзначення цієї пам’ятної дати. Приємно, що до нашого міста приїде багато визначних людей, це й закордонні делегації, і українські народні артисти, відомі гурти. Тобто розважальна програма – досить широка для різних верств населення, – сказав Андрій Дранчук.

Родзинкою дійства стане батальна реконструкція одного з фрагментів бою, який відбувався 400 років тому на цьому місці. Про це розповіла директорка ДІАЗ «Хотинська фортеця» Єлизавета Буйновська.

– Відбудеться і відкриття нової виставки «Палац коменданта», у якій повністю відтворено інтер’єр, побут, світлиця коменданта фортеці. Яскравим завершенням святкування стане концерт за участі зірок: «Лісапетний батальйон», «Navka» та «Гайдамаки», а також вогняне шоу увечері, – зазначила Єлизавета Буйновська.

За словами режисера фестивалю Івана Пілата, у рамках святкування також уперше відбудеться регіональний конкурс сучасної естрадної української пісні «Дністер-ріка», який буде переформатований у Міжнародний фестиваль культури і туризму. А оцінюватиме учасників народна артистка України – Ніна Матвієнко.
Відповідаючи на запитання журналістів, міський голова пояснив, що усі заходи проходитимуть на відкритій території, з максимальним дотриманням протиепідемічних вимог.
255 views0 comments