• Хотинські вісті

Які працівники підлягають обов'язковій вакцинаціїТа хто може бути відсторонений від роботи без збереження заробітної плати


Із 8 листопада набуде чинності Наказ Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням”.


Відповідно до цього наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники:


➖ центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів


➖ місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів

➖ закладів освіти


Працівники вказаних організацій потрапили у цей перелік, у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти.

Як саме має здійснюватись відсторонення невакцинованих співробітників?

У першу чергу керівник підприємства має проінформувати працівників про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення. Йдеться про відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.


Керівник підприємства має скласти відповідний акт, якщо працівник ухиляється або відмовляється від проведення щеплення.


Головний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я.


Наразі форма довідки про протипокази перебуває на затвердженні у Центральних органів виконавчої влади.

У довідці не буде вказуватись діагноз, а тому керівник може вимагати її цілком законно, наголошуючи у МОЗ України.


Працівники, які отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, не можуть бути відстороненими від роботи, оскільки вже не йдеться про ухилення або відмову від вакцинації.


Детальніше про відсторонення від роботи невакцинованих працівників, які підлягають обов’язковим щепленням читайте за посиланням: https://cutt.ly/VR8RWPRЯкщо у працівників вищеперелічених установ не буде принаймні одного щеплення проти COVID-19, їх буде відсторонено від роботи без збереження заробітної плати до моменту вакцинації.


Проте звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно.


Докладніше про перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, — в інфографіці 👇Джерело інформації - МОЗ України.

277 views0 comments