• Хотинські вісті

Якої погоди чекати у лютомуУ лютому в Україну може прийти нове похолодання. Про це розповіла завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.


«Ми очікуємо похолодання у першій декаді лютого, але 20 градусів морозу вже не буде», – уточнила вона.

Лютий – тепліший місяць, ніж січень. Але в окремі періоди можуть бути короткочасні сильні морози. Про це повідомив заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко у коментарі виданню «Сегодня».


«В Україні все більше проявляються тенденції глобального потепління, тому середньомісячна температура повітря в лютому очікується на 1,5–2 градуси вище середніх багаторічних значень. Це від –3° до +1°», – уточнив Анатолій Прокопенко.

А ось опадів прогнозують мало: хоча сніг ще ймовірний, але його може випасти менше норми. Наймалосніжнішими виявляться східні області.


Ситуацію з опадами можуть поліпшити циклони із Середземномор’я, ймовірність їх проходження через Україну досить висока, зазначив А. Прокопенко.


За прогнозом народного синоптика Леоніда Горбаня, у лютому буде кілька періодів морозів і потепління.

Так, за його словами, перша декада місяця видасться холодною і сніжною.


«Із 1 лютого можливі досить сильні морози. Але щодня температура буде підвищуватися в середньому на 1–2 градуси, і вже до 10 числа істотно потеплішає, вдень буде близько нуля. Сніг очікується у першій декаді», – розповів синоптик Леонід Горбань.


А в період з 11 по 20 лютого синоптик прогнозує нове похолодання: найморознішим днем другої декади буде 16 лютого, коли денна температура опуститься до –9°, а нічна становитиме місцями –13...–17 градусів.


«Після цього почнеться швидке підвищення температури, яка до 20 числа перетне нульову позначку і стане плюсовою. Друга декада лютого буде малосніжною», – упевнений він.

А ось третя декада лютого, на думку Л. Горбаня, очікується порівняно теплою. У цей період температура коливатиметься в діапазоні від –1 до +1. Сніг з дощем можливий 25 і 27 лютого.

15 views0 comments