• Хотинські вісті

Якою має бути якісна школа: презентували інформаційний ресурсДержавна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах


“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах рамках ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується за проєктом “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).


Метою інформаційної кампанії є інформування батьків, учнів, директорів шкіл, учителів, а також громади про те, якою має бути якісна школа та як нова система забезпечення якості освіти і як кожен учасник освітнього процесу може допомогти закладу стати кращим.


Начальник управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Оксана Палійчук підкреслює:

«Дуже важливе правильне розуміння поняття «якісна школа» усіма: директором, учителями, учнями, батьками, засновником. Тоді в усіх єдине розуміння мети школи і засобів досягнення якості, тобто всі рухаються в одному напрямку.

Хороша (якісна) школа для учнів – це, перш за все, заклад, де панують доброзичливі стосунки між учнями та вчителями, взаємоповага, відсутність булінгу / цькування або дискримінації (за результатами дослідження «Думки вчителів, керівників шкіл, освітніх експертів, учнів та їхніх батьків щодо якості освіти» («Vox Populi Agency»)).

Діти чітко визначили пріоритет – психологічно комфортні стосунки з вчителем, розуміння, довіра, співпереживання, співучасть з боку педагогів. Саме це має бути непорушним законом діяльності кожного вчителя».


У межах кампанії Державна служба якості освіти створила інформаційний ресурс та анімовані відеоролики про те, що таке якісна школа та система забезпечення якості освіти.

Забезпечення поліпшення якості освітньої діяльності може бути реалізоване через процедури самооцінювання або проходження інституційного аудиту – нової процедури зовнішнього оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси.


На інформаційному ресурсі, презентованому в рамках кампанії, розповідається про ці два процеси, інструменти, які використовуються, та який результат може отримати школа.


Також на сайті про якісну школу Служба пропонує батькам низку прикладів, як вони можуть долучитись до покращення якості освіти у школі та допомогти директору розвивати школу.

З інформаційним ресурсом, створеним в межах кампанії про якісну школу, можна ознайомитись за адресою https://qualityeducation.org.ua/, а ролики розміщені на ютуб-каналі Служби https://www.youtube.com/channel/UC94vfJbJY0qaDnpaTLX9cuQ .


Довідково:

Державна служба якості освіти – державний орган, створений у 2017 році, що опікується дотриманням якості освіти та освітніх стандартів у школах. Служба призначена допомагати закладам освіти підвищити якість освітньої діяльності, гарантувати якість освіти та формувати довіру суспільства до української освіти.

Ініціатива “Система забезпечення якості освіти” впроваджується в межах проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe). “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.

14 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/