• Хотинські вісті

Якою буде погода у серпніЗа прогнозами метеорологів, останній місяць літа очікується досить спекотним, а опади випадатимуть нерівномірно. Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич, пише метеосайт meteoprog. Він повідомив, що по всій території України середньомісячна температура повітря в серпні очікується вище за норму на 1,5-2 градуси.


«Найспекотніше традиційно очікується у південній частині країни. В окремі дні тут максимальна температура може досягати +35…+38», – зазначив синоптик.

З його словами, саме перша половина серпня зазвичай характеризується найвищими показниками температури, але після 15–17 числа у зв'язку з нижчим положенням Сонця і скороченням світлового дня температура починає помітно знижуватися.

За даними Ігоря Кібальчича, кількість опадів у серпні по Україні розподілиться нерівномірно.


"Основна частина дощів матиме зливовий характер, тому навіть у межах невеликої території чи області сумарна кількість опадів може різнитися у 2 чи навіть у 3 рази... Але якщо узагальнити прогностичні дані, то у більшості регіонів у серпні дощитиме у межах до норми", – пояснив він.


Менш сприятлива ситуація складеться у південно-західних областях, де рясні опади малоймовірні, а на фоні високої температури посилиться посуха та зросте пожежна небезпека, яка на кінець липня у зазначених регіонах уже досягала найвищого класу, – попередив синоптик.


За прогнозом Укргідрометцентру, погода у серпні цього року буде спекотнішою, ніж зазвичай: середня місячна температура передбачається +20…+25 тепла (у Карпатах дещо нижча: +17…+19). Це на 1,5–2 градуси вище норми.


Щодо опадів, то за даними Укргідрометцентру, їх місячна кількість очікується на рівні 32–72 мм, у Карпатах 86–110 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

82 views0 comments