• Хотинські вісті

Юрій Стороженко з Хотина потрапив до ТОП-70 фотографів жанру макрозйомки у світі

Updated: Jul 19, 2020А також у ТОП-35 кращих в Україні


На міжнародному фотоконкурсі «35AWARDS» фото Юрія увійшло до 100 кращих у номінації «Дика природа» та до «Каталогу за 2019 рік».


Ми продовжуємо розповідати цікаві історії про талановитих краян. Кореспонденти «Хотинських вістей» довідалися більше про фотографа Юрія Стороженка, світлини якого подобаються багатьом жителям Хотинщини, адже йому вдається упіймати рідкісні кадри, побачити красу довкола, яку часом не помічають інші, передати неповторність і біорозмаїття природи рідного краю. А ще – показати найменші деталі великим планом. Також поцікавилися, як у нього виникло захоплення макрозйомкою. До речі, чимало його світлин уже публікували у нашому часописі.


Витоки зацікавлення фотозйомкою


Юрій працює провідним фахівцем з екологічної освіти в Національному природному парку «Хотинський».


– З роботою мені дуже пощастило, адже тут можу займатися улюбленою справою – насолоджуватись красою нашого краю, фотографувати, і прищеплювати іншим любов та повагу до природи, – із захопленням ділиться чоловік. – Моя дружина, Жанна, працює науковим співробітником у НПП «Хотинський», і за специфікою роботи їй потрібно багато всього фотографувати: тварин, рослин, гриби, словом – природу. Вона почала просити мене допомагати їй у цьому. Поступово мені сподобався цей процес, став уважніше «приглядатися» до довкілля, цікавитись цим. І, звичайно, фотографувати, – розповів Юрій.На той час у родини був найпростіший із дзеркальних фотоапаратів – Nikon D3200З, який придбали для сімейних фото. «Проте з часом стандартного об’єктива мені стало не вистачати, тоді придбав ще один виробництва Nikon з бюджетної серії і спалах. Пізніше звернув увагу на об’єктиви радянської епохи, адже вони недорогі і доволі непоганої якості, бо є копіями німецьких Carl Zeiss», – каже фотограф.


Чому саме жанр макрозйомки?


Чоловік пояснює, що пробував різні жанри. Йому також подобається пейзажна зйомка, але для цього потрібно подорожувати, дуже рано вставати і приділяти захопленню багато часу. Тому, зрештою, зупинився на макрозйомці.


– Макрозйомка – жанр фотографії, коли маленькі предмети фотографуються з близької відстані у великому масштабі. Це дає змогу роздивитись найменші деталі, наприклад – око мухи. Для цього не потрібно кудись далеко їхати, адже безліч «фотомоделей» можна знайти у дворі, саду, полі чи найближчому лісі. Це ще одна причина, чому обрав саме цей жанр, – розповідає Юрій Стороженко.


«Сфотографувати – лише половина справи»


Також він ділиться, що часу на захоплення витрачає небагато, фотографує, коли їде у село до родини, на кілька годин йде прогулятись лісом. Спеціально десь далеко ніколи не вирушав, в останні місяці – це робочі виїзди на територію нацпарку.


– Але сфотографувати – це лише половина справи. Уже вдома у вільний час можу годинами сидіти за комп’ютером, відбирати кращі знімки, редагувати у програмах – фоторедакторах (лайтрумі та фотошопі), – акцентує він.


«Люблю показувати людям красу природи. Але професійним фотографом себе не вважаю»

Юрій розповів, що до цього року у серйозних конкурсах участі не брав. Навіть про це не думав, фотографував для свого задоволення, для душі. Щоправда, у 2017 році зайняв перше місце у конкурсі фотографій грибів, що проводив Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, але то серйозним досягненням не вважає.


– У конкурсі «35AWARDS 2019» узяли участь майже 118 тисяч фотографів із 173 країн світу. Було представлено 418 тисяч фотографій. Думаю, серед такої кількості учасників та знімків потрапити до 100 кращих в одному жанрі та до 70 в іншому – досить непогано. Але професійним фотографом себе не вважаю. Адже професіонал заробляє на цьому гроші, а аматор займається, бо це йому до вподоби. Я люблю показувати людям красу нашої природи, саме це для мене – головне, – запевняє чоловік.


Порада читачам

– Чи необхідна професійна техніка для таких фото? Чи кожен може знайти вдалий кадр і зробити його навіть на телефон?


– Для початку дорогого фотоапарата не потрібно. Щоб зрозуміти, чи це – ваша справа, вистачить сучасного смартфона або «мильниці». А щоб розвиватися далі, потрібна серйозніша техніка – це може бути проста дзеркальна камера. Але головне – об’єктив.


Непоганим економ-варіантом будуть старі мануальні (тобто з ручним наведенням на різкість) об’єктиви. Такі знайти не проблема, проте з часом захочеться чогось кращого. На теперішній час у мене Sigma 150mm f2.8 Ex Dg HSM APO Macro. Ціна нового подібного скла – близько 1000 доларів, – поділився фотограф. – Бажаю усім, хто хоче займатися такою справою – успіху та натхнення!


(Більше фото Юрія можна переглянути на сторінці фотографа та "Хотинських вістей" у фейсбуці)

138 views0 comments