• Хотинські вісті

Ювілей Хотинської битви відзначатимуть на державному рівні16 грудня Верховна Рада прийняла постанову Кабміну «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році». Документом визначено перелік найважливіших подій у суспільно-політичному житті України, які відзначатимуть на загальнодержавному рівні з метою консолідації та формування історичної свідомості народу, збереження національної пам’яті.


У цьому переліку найважливіших дат – 400 років із часу Хотинської битви (липень–жовтень 1621 р.). Тож тепер є правові підстави для належної організаційної підготовки до її відзначення.


Хотинський міський голова Андрій Дранчук прокоментував: «Відрадно, що парламент ухвалив постанову, згідно з якою 400-ліття Хотинської битви відзначатиметься на державному рівні. Ми безперечно зацікавлені, щоб святкування відбулося як належить, із залученням керівництва держави, високоповажних гостей з-за кордону, зокрема з Польщі, Туреччини, Литви.

Міська рада цього року вже займалася організаційними питаннями, формувала попередні пропозиції, направляла листи в Офіс Президента, профільні міністерства. Але наразі важко сказати щось про конкретні заходи, план відзначення, оскільки його має затверджувати оргкомітет, а також ще не відомі ні обсяги фінансування, ні якою буде ситуація із захворюваністю на коронавірус».


Як повідомила директорка ДІАЗ «Хотинська фортеця» Єлизавета Буйновська, у заповіднику теж займаються підготовчою роботою, зокрема організацією у фортеці історичного фестивалю у 2021 році.


– Спільно з Кам’янець-Подільським військово-історичним товариством, за сприяння міської ради організовуємо історичний фестиваль «#ХотинHistory», який має відбутися у вересні наступного року. Запрошуємо долучитися клуби історичної реконструкції, – розповіла Єлизавета Буйновська. – Сподіваємося, що 400-ліття Хотинської битви буде відзначатися на високому рівні. Адже це непересічна подія, та війна змінила хід історії усієї Європи, адже саме під Хотином польське військо з українськими козаками зупинили потужну армію османів.


У Державному агентстві розвитку туризму України поінформували, що для збільшення туристичної привабливості ДІАЗ «Хотинська фортеця» у рамках ініціативи «Мандруй Україною» планується покращення інфраструктури: від спорудження нового туалету до ремонту доріг. Про це повідомила голова згаданого агентства Мар‘яна Олеськів у телесюжеті ТСН. І зазначила, що на це необхідні значні кошти, тому крім бюджетних видатків заплановано залучення фінансування за грантовими програмами.

Тетяна Коваль.


212 views0 comments