• Хотинські вісті

Що передбачає карантин «вихідного дня»


Із понеділка практично вся Чернівецька область потрапила до «червоної» зони. Залишилася у ній і Хотинщина, де на той час кількість госпіталізованих сягнула «рекордних» 100 осіб, а ще понад 180 хворих – на амбулаторному лікуванні.


В Україні фіксують близько 10 тисяч нових випадків інфікування щодоби, а 12 листопада – понад 11 тисяч. Раніше можновладці застерігали, що за таких темпів росту захворюваності можливі суворіші карантинні обмеження, подібні до тих, що застосовувалися навесні.


Проте у середу Уряд прийняв рішення про запровадження карантину «вихідного дня» – для покращення епідемічної ситуації та запобігання колапсу медичної системи.


– COVID-19 розповсюджується Україною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну, – пояснив очільник МОЗ Максим Степанов. – Проте економіка України локдауну не витримає – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Щоб розірвати ланцюг зараження, ми запропонували карантин «вихідного дня».


Також М. Степанов поінформував: «Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні у всій країні діятимуть ті обмеження, які були притаманні «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки».


Що передбачає карантин «вихідного дня»


Отже такий карантин триватиме з 00:00 год. суботи до 00:00 понеділка.


Зокрема, у вихідні до обмежень, що передбачені у будні, додатково заборонено:


• приймання відвідувачів у кафе, барах та ресторанах;


• у торговельно-розважальних закладах;


• у закладах торговельного і побутового обслуговування населення (зокрема, салонах краси, магазинів промислових товарів), крім:


торгівлі продуктами в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі харчами, пальним, ліками, ветпрепаратами, кормами;

діяльності з надання фінансових послуг, операторів поштового зв’язку,

медичної та ветеринарної практики,

автозаправних комплексів, техобслуговування та ремонту транспортних засобів;


4 views0 comments