- Хотинські вісті
Що передбачає карантин «вихідного дня»

Із понеділка практично вся Чернівецька область потрапила до «червоної» зони. Залишилася у ній і Хотинщина, де на той час кількість госпіталізованих сягнула «рекордних» 100 осіб, а ще понад 180 хворих – на амбулаторному лікуванні.
В Україні фіксують близько 10 тисяч нових випадків інфікування щодоби, а 12 листопада – понад 11 тисяч. Раніше можновладці застерігали, що за таких темпів росту захворюваності можливі суворіші карантинні обмеження, подібні до тих, що застосовувалися навесні.
Проте у середу Уряд прийняв рішення про запровадження карантину «вихідного дня» – для покращення епідемічної ситуації та запобігання колапсу медичної системи.
– COVID-19 розповсюджується Україною ураганними темпами. Аналогічна ситуація спостерігається в європейських країнах, і вони переходять до повного локдауну, – пояснив очільник МОЗ Максим Степанов. – Проте економіка України локдауну не витримає – бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів. Щоб розірвати ланцюг зараження, ми запропонували карантин «вихідного дня».
Також М. Степанов поінформував: «Ми відходимо від адаптивного карантину: тому у будні у всій країні діятимуть ті обмеження, які були притаманні «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки».
Що передбачає карантин «вихідного дня»
Отже такий карантин триватиме з 00:00 год. суботи до 00:00 понеділка.
Зокрема, у вихідні до обмежень, що передбачені у будні, додатково заборонено:
• приймання відвідувачів у кафе, барах та ресторанах;
• у торговельно-розважальних закладах;
• у закладах торговельного і побутового обслуговування населення (зокрема, салонах краси, магазинів промислових товарів), крім:
торгівлі продуктами в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі харчами, пальним, ліками, ветпрепаратами, кормами;
діяльності з надання фінансових послуг, операторів поштового зв’язку,
медичної та ветеринарної практики,
автозаправних комплексів, техобслуговування та ремонту транспортних засобів;