• Хотинські вісті

Що можна побачити у Хотинському історичному музеїСьогодні – Міжнародний день музеїв. Тож вони відчиняють свої двері для відвідувачів безкоштовно.


А ви давно були у Хотинському історичному музеї? Тут можна побачити чимало цікавих експонатів: від бивнів мамонтів і гарматних ядер – до гранатомета із виставки на честь загиблих захисників з Хотинщини.


– Кожна зала у нашому музеї – це експозиції певної епохи, усі предмети – справжні, автентичні, знайдені на території Хотинщини, – розповідає старший доглядач Хотинського історичного музею Віталій Крентовський.

І додав, що є дуже давні експонати: кості та бивні мамонта, закам’янілі рештки трилобіта, є чимало старовинних речей із дохристиянських часів, а також вишиванки.

Найсучасніша та особлива виставка – присвячена учасникам АТО, загиблим воїнам-захисникам з Хотинщини.


– У цій залі представлені особисті речі бійців та зброя, якими колись користувалися військовослужбовці у зоні АТО/ООС, зокрема надані учасником бойових дій Олександром Паращуком, – додав Віталій Крентовський. – Велике захоплення у дітей, які є основними відвідувачами музею, викликає гранатомет. Також вони можуть роздивитися військову форму (її надала матір наймолодшого загиблого захисника з Хотинщини – Сашка Коваля).

Є світлини полеглих воїнів, розповіді про них. Працівники музею прагнуть, аби юне покоління пам’ятало про цих мужніх людей, котрі віддали життя, обороняючи мирне небо над нами.Сьогодні, у Міжнародний день музеїв, тут було людно, побували учні двох молодших класів з Хотинської ЗОШ №5. Для дітвори провели екскурсії старший доглядач Хотинського історичного музею Віталій Крентовський та науковий співробітник Дмитро Заруднєв. На завершення діти дякували та казали: навіть не думали, що побачать так багато цікавого!


Скільки ж коштує квиток до музею та чи багато відвідувачів? Про це запитуємо у старшого доглядача закладу.


– З нагоди свята сьогодні вхід для всіх був безплатним, але і в інші дні безкоштовно проводимо екскурсії для вихованців з інтернатних закладів, – зазначив Віталій. – Узагалі, вартість квитка є зовсім невеликою (10–15 гривень), проте не відмовляли і тим, хто хотів відвідати музей, але не мав при собі грошей.


У часи пандемії відвідувачів стало значно менше. А коли Чернівецька область перебувала у «червоній» зоні, музей вимушено повністю зачинявся.


"Відколи суворі обмеження в області знято, ми відчинили двері. Працюємо для людей, які цікавляться історією рідного краю. Зберігаємо і за можливості розширюємо експозиції", – сказав Віталій Крентовський.


Довідково Хотинський історичний музей заснований у 1968 році. Один із засновників – історик, професор Сергій Комарницький. Нині установа є філією Чернівецького обласного музею.

Фото надані працівниками Хотинського історичного музею.

18 views0 comments