• Хотинські вісті

Що можна побачити під час екскурсії екостежиною біля ДністраМандруй Україною

НПП «Хотинський» організував для хотинчан сімейний еко-день


Природа нашого краю прекрасна – високі дністровські кручі зачаровують своєю первозданною величчю, а широко розлитий Дністер нагадує море.


Під кінець літа національний природний парк «Хотинський» за сприяння Хотинської міської ради організував хотинчанам подорож – екскурсію до екологічної стежки «Поливанів Яр», що неподалік с. Комарів, на Кельменеччині. У поїздку вирушили 19 мешканців багатоповерхівок – молоді сім’ї з дітьми.


Першою зупинкою стала гора Веприк, з вершини якої відкривається приголомшливий вид на «Дністровське море» – Бакотську затоку. Учасники походу мали змогу за допомогою бінокля роздивитись протилежний берег, де знаходиться стародавній скельний монастир.


Далі екскурсанти вирушили до урочища Поливанів Яр. Це ландшафтний заказник площею 411 га, населений пункт і пам’ятка трипільської культури.


У 50-х роках на території урочища проводились археологічні розкопки, під час яких було виявлено три поселення трипільської культури. Про це свідчать знахідки – кам’яні знаряддя праці, залишки будівель з кісток, бивнів та черепів мамонтів, сопілки з рога оленя та численні глиняні жіночі статуетки культового призначення.


На цьому місці наші предки селилися ще за 30–40 тис. років до нашої ери. Радіо-вуглецеве датування шматочка вугілля із вогнища, знайденого посеред древнього житла вказали на його вік – близько 44 тис. років.

До недавнього часу на цьому місці було село Поливанів Яр, яке за деякими даними, виникло у 1604 році. При створенні Дністровського водосховища, і село, і місце розкопок, на жаль, були затоплені водами Дністра.


Під час походу співробітники НПП «Хотинський» розповідали екскурсантам про тваринний та рослинний світ парку. Кінцевою зупинкою став рекреаційний об’єкт на березі затоки. Тут гості НПП змогли відпочити після подорожі екостежкою та насолодитись неповторною прогулянкою на катері водами водосховища. Втомлені, але щасливі із чудовими враженнями від подорожі вирушили додому.


НПП «Хотинський» і надалі буде організовувати для всіх охочих цікаві подорожі та активний відпочинок.


Юрій Стороженко,

провідний фахівець з еколого-освітньої роботи НПП «Хотинський».

39 views0 comments