• Хотинські вісті

Що кажуть заробітчани в Італії про ситуацію з коронавірусом


Більшість заробітчан утікати в Україну не збираються, аби не наражати на небезпеку своїх рідних


Про епідемічну ситуацію в Італії розповіла клішківчанка Юлія Пропадиста, котра нині працює в Мілані, в адміністративному центрі охопленого коронавірусом регіону Ломбардія:


– Червона зона карантину – у 70-ти кілометрах від мого місця перебування, вона обмежує 10 адміністративних пунктів, де близько 50 тисяч жителів. Саме там були виявлені більшість випадків захворювань коронавірусом в Італії. Північ країни – це індустріально розвинута зона, тому й хвороба поширилась досить швидко.


Які заходи там вживають

Уже другий тиждень в регіоні Ломбардія закриті дитячі садочки, школи, університети, музеї. Спорожніли вулиці та громадський транспорт. Телебачення не перестає роз’яснювати, як поводитися в умовах поширення вірусу. Радять часто мити руки, не торкатися руками очей та губ, обмежити вітання через потиск рук і взагалі забути про поцілунки. У церквах не рекомендовано цілувати ікони та хрести, на декілька днів був закритий навіть центральний кафедральний собор Дуомо, а церковні меси бажано дивитися по телевізору.

Мілан – світова столиця моди і дизайну, фінансовий, промисловий, науковий, культурний центр північної Італії, що нараховує 1 млн 337 тис. жителів. Завжди повно туристів з усього світу. Та за останні 10 днів його вулиці незвично спорожніли, опустіли бари та ресторани. Навіть футбольний матч відбувся без уболівальників, усі наступні відмінили.


У карантинній зоні взагалі скасовано всі масові заходи, закриті магазини й офіси. Працюють тільки аптеки, в яких змінено правила обслуговування: тепер приймають рецепти й видають ліки через віконце.


Наприкінці лютого у тамтешніх магазинах були порожні полиці, але вже зараз ситуація поліпшилася, товари завезли.
Маски у дефіциті або за "захмарними цінами"

Щоправда, масок в аптеках немає вже десь місяць, як і в госпіталях. Зате їх можна знайти онлайн за «зірковими» цінами, а також «з-під поли» на центральному залізничному вокзалі. До речі, на початку поширення коронавірусу в Китаї Італія направила туди 18 тонн гігієнічних засобів. А цього тижня повідомили, що китайська діаспора забезпечила госпіталям Ломбардії 30 тисяч масок і 30 тисяч рукавичок.


Як повідомляється, нині зафіксовано 1835 позитивно інфікованих, 477 з яких без симптомів, 149 перебувають в реанімаціях, 52 померли (здебільшого це люди похилого віку із серйозними хронічними недугами).


У Мілані при госпіталі Луїджі Сакко є відділення інфекційних хвороб з науково-дослідним центром. Саме науковці цієї лабораторії днями виділили штам «італійського коронавірусу», що дасть змогу порівняти його з його китайським побратимом. Адже відомо, що віруси здатні швидко мутувати.


Триває безперервна робота з розробки та виготовлення вакцини. А тим часом саме в цій клініці зафіксовано перші два випадки одужання пацієнтів-італійців з червоної зони в Італії. Нагадаю, що до цього було повідомлено про одужання двох туристів з Китаю.


На думку відомого італійського вірусолога професора Галлі, новий коронавірус блукає по Італії ще з жовтня–листопада, тисячі людей перехворіли важкою формою пневмонії та перенесли грип з високою температурою. А перевірку на коронавірус почали робити тільки на початку лютого після спалаху епідемії в Китаї.


В Італії дуже значна кількість заробітчан звідти – з Піднебесної. Вони працюють у барах та ресторанах, на фабриках, заводах, у комерційній сфері. Узимку на свята багато з них побували на батьківщині і при поверненні могли привезти коронавірус в Італію.

Крім того 12% національного доходу цієї країни дає туризм, тому й поширення вірусу загрожує новою економічною кризою і не лише для Італії.


Паніки немає

Проте, серед свого кола друзів та знайомих ніякої паніки не спостерігаю. Швидше невизначеність у завтрашньому дні. Ніхто втікати додому, в Україну, не збирається, розуміючи, що не варто наражати на небезпеку рідних та близьких. А ще й тому, що вважають, що за рівнем медичної допомоги італійська медицина – одна з кращих.

Та серед українських заробітчан є й великий відсоток тих, у яких у цей період закінчується термін шенгенських віз та строки безвізового режиму, тож вони мусять повертатися в Україну до рідних домівок. Раджу їм добросовісно поставитися до здоров’я власного та оточуючих. Виконувати правила карантину, тобто обмежити спілкування та пересування на перші 10–14 днів.


У дорозі чи навіть в Україні можна підхопити звичайний грип. А симптоми коронавірусу схожі на такі, що й звичайного грипу (слабкість, нежить, сухий кашель, висока температура).

Тож закликаю заробітчан – бережіть себе і своїх рідних. А про те, як змінюватиметься ситуація тут, за кордоном, – триматиму у курсі, – підсумувала Юлія Пропадиста.


В Італію не пускають рідні

А заробітчанка Галина повернулася додому на Хотинщину на заплановану «vacanzу» (канікули) ще до початку розповсюдження коронавірусу в Італії. Коли прийшов час їхати назад на роботу, рідні забили на сполох: там епідемія! Небезпечно! І не відпустили.


Та й водії-перевізники минулого тижня відмовилися перетинати кордон Італії, аби не потрапити у пастку карантинної зони.


– На жаль, я втратила роботу. А, може, і на щастя, бо зараз зі своєї сім’єю – принаймні, коли всі разом – менше переживань одне за одного, – зазначила Галина. – Усіх грошей заробити неможливо, передусім варто берегти своє здоров’я і здоров’я рідних.

Фото надані Юлією Пропадистою.

701 views0 comments