• Хотинські вісті

Що змінилося у правилах дорожнього рухуКонсультує адвокат Віталій Боднарюк:

Українські автомобілісти звикли до постійних змін правил дорожнього руху: тільки за останні кілька років оновлень було дев’ять.


Слід наголосити, що нова редакція Правил дорожнього руху, які набрали чинності з 1 листопада 2021 року, є досить масштабною, адже охоплює майже всі аспекти ПДР: змінюються знаки, розмітка, обмеження швидкості та класифікація доріг.


З одного боку, зрозумілим є бажання Мінінфраструктури та Кабміну наблизити ПДР до європейських стандартів і мінімізувати аварійність, яка не дуже-то знижується. Однак, з іншого боку, чи правильним є внесення цих змін без публічного обговорення, яке допомогло б уже на ранній стадії виявити правові колізії та уточнити спірні моменти?


Що саме зміниться

для водіїв, велосипедистів та пішоходів


Насамперед, нові правила стосуються обмеження швидкості за межами населених пунктів. Забороняється рухатися зі швидкістю 110 км/год., якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.


Також крім трьох загальноприйнятих типів державних доріг (міжнародні, національні та регіональні) запроваджується четвертий – територіальний.


Окрім того, чимало нововведень стосуватимуться велосипедистів. З’явиться визначення доріжки для них та вперше вводять поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду (місце перетину перехрестя шляхів).


Згідно з правилами, велосипедна доріжка – доріжка з покриттям за межами проїзної частини.

Велосипедна смуга – призначена для руху на велосипедах у межах проїзної частини.


Велосипедисти повинні переїжджати проїзну частину по велосипедному переїзді, а якщо його немає – відповідно до вимог ПДР. У місцях, де рух регулюється, вони повинні керуватися сигналами регулювальника/світлофора.


Також діятимуть нові діагональні пішохідні переходи.


Нові правила поширюються і на дорожні знаки, правила зупинки та стоянки. Насамперед, їх зображення та позначення узгодили зі змінами нормативно-правових актів і Конвенцією про дорожні знаки та сигнали.


Вводять нові заборонні знаки, наприклад, місце концентрації ДТП.

Крім того, замінили частину дорожніх знаків і описів до них, а саме замість знака «Фото-, відеофіксація порушень ПДР» з’явиться «Автоматична відеофіксація порушень ПДР», а «Сліпі пішоходи» у новій редакції правил дорожнього руху позначений як «Пішоходи з порушеннями зору».


Оновлюються й інформаційно-вказівні знаки, зокрема, з’являться:

  • знак мінімальної швидкості на різних смугах руху,

  • платна дорога,

  • обмеження максимальної швидкості на різних смугах.

А також – нові знаки сервісу (наприклад, електрозарядні станції) і таблички до дорожніх знаків.

Детальний опис нових змін Правил дорожнього руху, які почали діяти з 1 листопада 2021 року, зазначені у постанові Кабінету міністрів від 29 вересня 2021 р. №1091", –розповів Віталій Боднарюк.
723 views0 comments