• Хотинські вісті

Що відомо про вакцинацію від COVID-19 у краї та в Україні

Updated: Mar 4Триває вакцинація від COVID-19 у Чернівецькій області. На 1 березня щеплення отримали 40 медиків. Таким чином, загалом вакцинували вже 154 осіб. Про це повідомила пресслужба Чернівецької ОДА:


"Люди, яким зробили щеплення, почуваються добре. Близько 10 осіб скаржилися на підвищення температури тіла, що є передбачуваною побічною реакцією. Тривав такий стан протягом дня, вже наступної доби показники у вакцинованих поверталися до норми", – йдеться у повідомленні.


Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу на Буковині стартувала 25 лютого. Область отримала 15100 вакцин Oxford/AstraZeneca. Зберігати її можна 6 місяців. Аби сформувати імунітет, щеплення потрібно робити двічі, ревакцинацію необхідно провести через 28 днів.

Вакцинація є добровільною та безкоштовною. Перед щепленням лікарі підписують інформаційну згоду.


В Україні, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, за добу зробили понад 1700 щеплень. Загалом із початку кампанії – майже 5000 (4905 особам). Україна стала 95-ю державою, що розпочала вакцинацію від коронавірусу.

Вакцинація відбувається за каскадним принципом, який передбачає збільшення кількості мобільних груп та стаціонарних пунктів щеплення з кожним наступним етапом вакцинальної кампанії. Стратегічна мета, яку ставить МОЗ, – охопити вакцинацією якомога більшу кількість населення в найкоротші строки.


«COVID-19 – це ворог, з яким ми ведемо війну вже протягом року. Від нього нас захищають лікарі – наші герої, котрі стали живим щитом між нами і хворобою. Але недуга підступна й може забрати життя навіть 30-40-річних людей. У нас є вакцина, яка в змозі захистити від цієї хвороби, адже, зробивши щеплення, ви не захворієте взагалі чи перенесете захворювання в легкий спосіб. Ви точно будете жити. Тому дуже важливо, аби українці продовжували вакцинуватися», – наголосив очільник МОЗ.


Онлайн черга на вакцинацію


Загалом 45 тисяч українців уже записалися в чергу вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, вчора запрацював онлайн-сервіс запису до черги вакцинації від коронавірусу. Про це під час брифінгу розповів міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.


«Ці цифри є красномовним підтвердженням готовності українців до вакцинації та їхньої довіри до системи охорони здоров'я і планів МОЗ щодо подолання COVID-19», – заявив міністр.


Нагадаємо, що записатися до черги на вакцинацію можна трьома способами:

  • на сайті vaccination.covid19.gov.ua;

  • через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19;

  • через портал державних послуг ДІЯ.


Наразі триває перший етап вакцинальної кампанії, під час якого щеплення отримують медики, що працюють із хворими на коронавірус, бригади швидкої допомоги, співробітники лабораторій, які тестують на COVID-19, мешканці та персонал будинків ля людей поважного віку, військовослужбовці в ООС.


Нагадаємо, за даними МОЗ України, вакцинація проходитиме у п‘ять етапів:

1-й етап – медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, бригади швидкої, персонал та мешканці закладів для літніх людей, військовослужбовці на фронті (близько 367 тис. людей).

2-й етап – решта медичних працівників, люди віком 80 років і старші та соціальні працівники (близько 3 млн людей).

3-й етап – люди у віці 65–79 років, працівники критично важливих структур державної безпеки, сфери освіти (7 млн).

4-й етап – громадяни віком 60–64 роки, люди з хронічними захворюваннями і такі, що працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі (11 млн).

5-й етап – решта дорослого населення України (13 млн).

46 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/