• Хотинські вісті

Що варто знати про вакцину Модерна


У листопаді Чернівецька область отримала 15 тисяч доз американської вакцини Moderna. Раніше, у липні, Буковина вже її одержувала.


Це партія із поставки, яку Україна отримала безкоштовно у межах COVAX – ініціативи солідарності міжнародної спільноти для доступу до ефективних і безпечних вакцин від COVID-19 для всіх країн світу.


Яка її ефективність та що варто знати?


Moderna (mRNA-1273, Spikevax) – це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. Її використовують у країнах ЄС, Великій Британії, США, Австралії, а загалом у понад 70 країнах світу. Moderna запобігає зараженню штамом «Дельта» на 73,1%, важкому перебігу та смерті від нього на 96,1%, за даними дослідження, проведеного в Катарі з 23 березня по 7 вересня 2021 року та опублікованого в науковому журналі “Nature”, Джерело: bit.ly/Nature_Moderna_Pfizer. Уже понад 1,17 млн українців щепилися вакциною Moderna. Наразі доступні 2,85 млн доз. Кожен флакон вакцини Moderna містить 10 доз. Відкритий флакон можна зберігати до 6 годин за температури від +2 до +25 °C. Після цього всі невикористані дози підлягають утилізації. Для того, щоб українці могли щепитися без будь-яких затримок, Міністерство охорони здоров’я рекомендувало відкривати флакон з вакциною Moderna, навіть якщо охочих зробити щеплення цією вакциною менше за 10 осіб.


Допускається відкриття флакону для проведення мінімум 6 щеплень. Тож охочі щепитись можуть це зробити, навіть якщо залишається кілька невикористаних доз. Джерело - Чернівецька ОДА.

7 views0 comments