• Хотинські вісті

Шістьох жителів Хотинщини визнали винними у злісному ухиленні від сплати аліментівЦе кримінальне правопорушення


Місцева прокуратура вживає заходи у сфері охорони дитинства. Зокрема, упродовж 2020–2021 років скеровано до суду для розгляду 9 обвинувальних актів у 9 кримінальних провадженнях, 7 з яких наразі набрали законної сили, за обвинуваченням жителів Хотинської, Недобоївської, Клішковецької та Рукшинської об’єднаних територіальних громад. Це провадження за фактами злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України.


Установлено, що відповідно до рішень судів, жителі цих об’єднаних територіальних громад зобов’язані сплачувати на користь колишніх дружин аліменти на утримання неповнолітніх дітей.


Однак, обвинувачені, хоч належним чином були повідомлені та знали про встановлений судом обов’язок сплачувати аліменти, умисно не виконували ці рішення, будучи фізично здоровими, не вживали офіційних заходів до працевлаштування, однак отримували дохід від тимчасових заробітків з найму.


Ці особи умисно, всупереч Конституції та нормам Сімейного кодексу України, відповідно до яких батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття, не сплачували встановлені судом кошти (аліменти) що сукупно складає суму виплат більше, як за три місяці відповідних платежів, що призвело до виникнення заборгованості.


Хотинським районним судом 6 осіб визнано винуватими у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.164 КК України, та призначено покарання у вигляді громадських робіт. Одне кримінальне провадження закрите у зв’язку із відмовою потерпілої від обвинувачення.

Також два кримінальні провадження перебувають на розгляді в суді.

Володимир ГРИЦІВ,

заступник керівника місцевої прокуратури.


106 views0 comments