• Хотинські вісті

Шукають волонтерів для підтримки самотніх людейСтартував всеукраїнський проєкт «Мій телефонний друг» дружньої підтримки й інформування одиноких людей


Щоб підтримати людей, які опинилися на самоті, та у відповідь на виклики COVID-19 в Україні Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та «Українська Волонтерська Служба» запустили проєкт «Мій телефонний друг». Волонтери, а це здебільшого молодь, телефонуватимуть самотнім людям літнього віку, із інвалідністю або багатодітним батькам, щоб поділитися корисною інформацією та підтримати у нелегкій ситуації.


Пандемія COVID-19 не лише висвітлила проблему самотності, а й загострила її. Виходити на вулицю та зустрічатися зі знайомими – досі ризиковано для багатьох, адже COVID-19 нікуди не зник.


Проєкт «Мій телефонний друг» кидає виклик зростаючій самотності та надає молодим людям можливість долучитися до боротьби з наслідками пандемії. Кожен і кожна може стати співрозмовником, якого багатьом людям іноді вкрай не вистачає, та джерелом перевіреної інформації про коронавірус і шляхи захисту від нього.

«Мою підопічну звати Любов. Ми спілкуємося вже сім місяців. Протягом цього часу пані Люба декламувала мені свої вірші та ділилася життєвими порадами. Хоч за умовами проєкту потрібно говорити двічі на тиждень по 15 хвилин, але наші розмови тривають набагато довше. Закликаю кожного долучатися до такої ініціативи, адже для цього не потрібно робити нічого важкого. А ви зможете ощасливити людину та й самі отримати позитивні емоції», – зазначає координаторка Української Волонтерської Служби у Чернівцях Софія Король.


«Телефонне волонтерство виконує два завдання: індивідуальне та суспільне. З одного боку, покликане покращити життя конкретних людей, які завдяки спілкуванню відчуватимуть причетність, отримуватимуть інформацію не тільки «з телевізора» та легше проживатимуть кризові періоди. Водночас є інструментом підвищення соціальної довіри, а також руйнування стереотипів. Наприклад, про те, що незнайомці не готові допомагати безкорисливо», – розповідає координаторка проєкту Анна Бондаренко.


Український проєкт за основу для своєї діяльності взяв успішний міжнародний досвід. Схожа ініціатива у Великій Британії вже зібрала 250 тисяч волонтерів, що підтримують людей віком понад 60 літ, які почуваються самотніми під час карантину.


Якщо вам або комусь із близьких може бути цікавим регулярне спілкування телефоном з молодою людиною, яка поділиться корисною інформацією, або просто поговорити, зверніться на гарячу лінію за номером 0-800-202-147 (понеділок–п’ятниця з 12:00 до 20:00 год.).


Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі «Мій телефонний друг» та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Партнерами проєкту вже стали Міністерство молоді та спорту, cоціальні служби, молодіжний рух U-Report та багато інших організацій.

Проєкт реалізовано в рамках національної кампанії солідарності ЮНІСЕФ та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

29 views0 comments