• Хотинські вісті

Школярі з Хотинщини можуть долучитися до творчого проєкту і створити короткометражні фільми


Кадр з вистави «Осінь на Плутоні»

«Осінь на Плутоні». Так називається проєкт, у рамках якого підлітки з різних куточків України у співпраці із професійними режисерами створять короткометражні фільми про своїх дідусів та бабусь, дізнаються методи документального кіномистецтва, зможуть отримати базові навички авторського кіно у форматі сторітелінгу.


Разом з менторами і професійними режисерами діти зможуть змонтувати справжні авторські фільми. Створені стрічки публікуватимуться на офіційному сайті проєкту «Осінь на Плутоні», у засобах масової інформації, а також на сторінках проєкту в соцмережах. А найкращі роботи подаватимуться на участь у фестивалях документального кіно.


«Проєкт покликаний поліпшити комунікацію поколінь у сучасній Україні, він виник з бажання розказати історії людей старшого віку і подивитися через призму мистецького дослідження на досвід особистого життя: як саме старші люди і їх долі вписуються в «новий світ» з його цінностями і технологіями. Наразі наше завдання – сформувати творчі робочі групи в різних регіонах України. Ми шукаємо контакти активних учителів, керівників гуртків, студій», – підкреслюють організатори проєкту.

Учасниками можуть стати і учні з Хотинщини.


Про проєкт

Автори протягом року записували історії життя мешканців Львівського геріатричного пансіонату. На основі цих матеріалів створили документальну виставу «Осінь на Плутоні», яку в період з 2017 по 2020 роки презентували у репертуарах театрів України, а також на європейських театральних фестивалях в різних країнах.


У зв’язку з пандемією COVID-19 організатори були змушені суттєво змінити формат. Проєкт вдалося переформатувати в онлайн-версію, спрямувати на включеність шкіл і місцевих громад.


У новій версії проєкт виглядає наступним чином: учнів старших класів залучають до створення документальних відеороликів (короткометражних фільмів) про людей старшого віку, про своїх дідусів та бабусь. Для цього підійде звичайний смартфон. Творчий процес відбуватиметься у співпраці з командою проєкту «Осінь на Плутоні».


Формування робочої групи


Кількість учасників робочої групи може становити від 3 до 7 осіб, ними можуть бути школярі 8–11 класів, що проживають у селах та маленьких містах України. Проєкт, у першу чергу, зорієнтований на підлітків, що проявляють схильність до творчості та мають намір опановувати різні мистецькі професії в майбутньому, або соціально-активну молодь, яка цікавиться питаннями комунікації між поколіннями. Співпраця з професійними режисерами може стати серйозним поштовхом для творчого розвитку учасників.


Майстер-класи – теоретична підготовка


Для кожної робочої групи буде проведено двогодинний майстер-клас у режимі відеоконференції на платформі Zoom. Під час онлайн-зустрічі в стислій формі та на практичних прикладах учасникам розкажуть про основи документального мистецтва:

- основні методи, прийоми й підходи в процесі збору матеріалу;

- формування системи питань і методи праці з інформаційними донорами;

- емпатійна складова комунікації;

- технічні особливості збору документального матеріалу;

- основи драматургії


Окрема частина майстер-класу буде присвячена відеозйомці:

- компонування кадру (основи композиції);

- види планів (крупний, середній, дальній);

- конструювання історії;

- робота кадру на історію.


Усі учасники майстер-класу отримають конспект заняття, який міститиме посилання на приклади та додаткову інформацію.


Знімальний процес


Школярі зніматимуть відео про своїх дідусів та бабусь, для цього підійде звичайний смартфон. Якість зйомки у цьому випадку не має значення, акцент робитиметься на історії та художньому підході до її візуалізації. Учасники матимуть можливість на практиці застосувати отримані теоретичні знання.

Під час знімального етапу організатори здійснюватимуть технічний та художній моніторинг процесу, забезпечуючи індивідуальний супровід усіх учасників робочої групи. Моніторинг передбачає менторську підтримку учасників проєкту – поради щодо зйомки та конструювання історії, заохочення, обговорення тем.


Монтаж


Відзнятий відеоматеріал повинен бути надісланий команді проєкту «Осінь на Плутоні». Для цього можна використовувати файлообмінники чи Telegram. З отриманих відео змонтують короткометражні документальні фільми, що розповідають історії дідусів і бабусь із різних регіонів України.


Робочий план:

1–15 липня – формування робочих груп;

10–20 липня – проведення майстер-класів;

20 липня – 25 серпня – знімальний період;

25 серпня – 15 жовтня – монтаж та публікація фільмів.


Що потрібно для участі:

- смартфон для зйомок відеоматеріалів;

- доступ до інтернету для участі у майстер-класах на платформі Zoom та для надсилання відзнятих відеоматеріалів.


З усіма питаннями можна звернутися до місцевого координатору проєкту Ірини Міронової за телефоном: 0507102442, Telegram, Viber, What’sApp.


Проєкт здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

https://www.facebook.com/FallOnPluto/

71 views0 comments