• Хотинські вісті

Шиють і безкоштовно роздають маски тим, хто працює під час карантинуНині усі працівники організацій нашого міста, які не можуть піти на карантин, ризикують своїм здоров’ям. Вони змушені носити маски, які їм потрібні щодня, при чому по декілька штук – для регулярної їх зміни. Адже в умовах посиленого карантинного режиму усі українці зобов’язані носити маски та респіратори у громадських місцях.


Звісно, передусім захисту потребують медики, які працюють на передовій боротьби з вірусом у «короні». Але вони необхідні і багатьом іншим працівникам, яким нерідко не вистачає масок. Наприклад, листоношам, котрі долають кілометри вулиць, ходять від будинку до будинку і найбільше контактують з людьми похилого віку. На їхніх плечах нині велика відповідальність, а зарплати – малі.


Зараз вірус хоч вимагає дотримуватися дистанції, попри все гуртує небайдужих людей, адже спільне лихо здатне об’єднувати. Усе більше волонтерів, зокрема наших краян, намагаються докласти максимум зусиль для допомоги нашим медикам, одиноким людям та малозабезпеченим сім’ям.


Не стоять осторонь і не сидять, склавши руки, працівники Хотинської районної дитячої бібліотеки на чолі з директоркою Людмилою Семенко. Вони шиють з тканини із власних запасів багаторазові маски (до того ж різнокольорові, гарні) та роздають їх працівникам багатьох організацій міста.


Кореспонденти «Хотинських вістей» вирішили дізнатися, як виникла така ідея і хто наразі найбільше потребує цієї допомоги?


– Ідея виникла, щойно ввели карантин, – відповіла Тетяна Терещенко. – Людмила Семенко принесла мені швейну машинку. Хоч раніше мені не доводилося нею користуватися, проте нині роблю це із задоволенням, адже це потрібна людям справа. Тканину, нитки, резинки надали провідні бібліотекарі Мар'яна Юзва та Тетяна Марко. Ось так, спільно з колегами намагаємось підтримувати тих працівників, які не можуть сидіти вдома під час карантину, а змушені ходити на роботу. Адже маски подорожчали у рази, хіба їх докупишся?


– А скільки масок вдається пошити за день? Кому і як їх доставляєте?


– Я шию маски вдома. А Людмила Семенко приносить мені тканину, а потім забирає готові вироби та розносить їх в установи та організації. За день вдається пошити близько 50–70 штук. Відрадно, що усіх їх залюбки розбирають хотинчани, найбільше беруть листоноші, – відповідає Тетяна Євгенівна.


Також нагадаємо, що діє «Фонд Взаємодопомоги» Хотинської ОТГ, волонтери за фінансової підтримки небайдужих допомагають медикам захисними костюмами та багаторазовими масками, а малозабезпеченим і одиноким жителям міста – продуктовими наборами. Кожен може долучитися до благодійності і у межах своїх можливостей зробити добру справу.

41 views0 comments