• Хотинські вісті

Чотири громади Хотинщини стали партнерами Програми DOBRE – підписано меморандум23 лютого представники Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підписали меморандум про співпрацю із Чернівецькою ОДА. Документ про взаємодію уклали за участі представників 10 громад, із якими Програма DOBRE співпрацюватиме на Буковині.


Як уже повідомляли, чотири громади з Хотинщини співпрацюватимуть з DOBRE: Хотинська, Недобоївська, Клішковецька та Рукшинська громади.

«Упродовж п'яти років наша програма плідно працювала із громадами в різних регіонах України. DOBRE надавала матеріальну підтримку та експертну допомогу громадам, аби вони ставали ще більш успішними», – зазначив керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл.


Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук подякував Агентству США з міжнародного розвитку за значний внесок у підтримку та розвиток місцевого самоврядування на Буковині.


«Хочу привітати з неймовірним успіхом – аж 10 громад області стали партнерами Програми DOBRE. Окрім фінансової допомоги, співпраця допоможе зрозуміти потенціал громади та інструменти для її розвитку», – сказав Сергій Осачук.


Керівники нових громад-партнерів подякували за можливість долучитися до Програми.


«Хоч наша область найменша, але дуже активна. Практично всі громади взяли участь у відборі. Програма DOBRE має прекрасну репутацію найкращих експертів в сфері місцевого самоврядування та державного управління в Україні, і ми давно чекали на можливість такої співпраці. Для нас це цінний досвід і допомога в розвитку», – зазначив Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької ТГ та Асоціації громад Буковини.


Довідково


Програма DOBRE працює з 2016 року у 7 областях України з 75 громадами-партнерами. USAID побачило успіхи громад і запропонувало ще 25-ти громадам із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей доєднатися до Програми.


Технічна та фінансова допомога програми DOBRE спрямовується на місцевий рівень, спеціалісти програми разом із громадами працюють над ефективним управлінням ресурсами, підвищенням якості послуг, стимулюванням місцевої економіки та посиленням залученості громадян до прийняття рішень. Підвищення добробуту в громадах-партнерах, впровадження механізмів належного урядування сприятиме пришвидшенню процесів децентралізації та поширенню успішних практик на інші громади.


Матеріали надано Михайлом Цьомиком, координатором комунікації децентралізації в Західній Україні Українського кризового медіа-центру.

26 views0 comments