• Хотинські вісті

Чорнобиль – спільний біль, що торкнувся кожного, приніс хвороби і скалічив доліСьогодні 35-та річниця Чорнобильської трагедії


Вдивіться у ці обличчя. Вони – ваші сусіди, знайомі, друзі, можливо родичі... 35 років тому спільно із сотнями тисяч інших ліквідаторів наші земляки рятували від ядерного пекла не лише український народ, а й увесь світ.


Потім – через 10, 20 чи тридцять років їм скажуть деякі чиновники: «Ми вас туди не посилали!». Високопосадовці уріжуть пільги, багатьох позбавлять статусу ліквідатора (бо не вистачає якогось папірця чи коштів у бюджеті), залишать наодинці зі своїми проблемами та хворобами. Про це говорив голова Хотинського районного об‘єднання громадян «Чорнобилець» Ігор Майстрюк.


Сьогодні чорнобильці та представники влади, колективів деяких установ та організацій зібралися біля пам'ятного знака ліквідаторам-чорнобильцям з Хотинщини.


Щороку їх усе менше, багатьох побратимів уже немає серед живих. Їм дуже боляче на душі від цього. А ще сумно через те, що вони вже не можуть скористатися пільгами на проїзд в автобусах, невеличкої пенсії не вистачає на все необхідне та ліки. А їх потрібно купувати постійно. "Безоплатних" надають обмаль.


Вони втратили здоров'я, працюючи у 30-кілометровій зоні ЧАЕС, отримали чималі дози радіаційного опромінення, рятуючи життя та здоров’я мільйонів інших людей від ядерної загрози. "А тепер держава забула про нас? Ми нікому не потрібні?", – з болем запитували присутні ліквідатори.

"Минули десятиріччя, але у наших серцях й досі відлунюють ті трагічні події, і ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв-ліквідаторів. Суспільство у вічному боргу перед тими, хто ціною свого здоров’я і життя урятував країну, людство", – сказав голова об‘єднання «Чорнобилець» Ігор Майстрюк.Заступник голови Дністровської РДА Віталій Попов та заступник міського голови Данило Білецький подякували чорнобильцям за їхній внесок у подолання наслідків цієї найбільшої техногенної ядерної катастрофи в історії людства.


Побажали їм та їхнім близьким міцного здоров’я, мирного неба, щастя, добра, довгих років життя, родинного затишку, шани і щирої поваги від людей.


Присутні поклали квіти до пам'ятного знака ліквідаторам-чорнобильцям з Хотинщини. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять ліквідаторів, котрі відійшли у вічність.


І наприкінці зібрання за традицією зробили світлину на згадку.

55 views0 comments