• Хотинські вісті

Чому у березні субсидії значно менші?

Updated: Apr 3До редакції «Хотинських вістей» зверталися читачі із запитанням: «Чому у березні отримали значно менші субсидії, ніж у лютому?»


За роз‘ясненням наша кореспондентка звернулася до заступниці начальника управління соціального захисту населення Дністровської райдержадміністрації (м. Хотин), начальниці відділу Наталії Цвентарної. Вона поінформувала:


– У лютому виникла необхідність здійснити перерахунок житлових субсидій. Це пов‘язано із тим, що громадяни у цьому місяці отримали субсидію за січень 2021 року, розраховану, виходячи із ціни на природний газ у розмірі 9,93 грн за 1 куб. метр (отримали цю інформацію 28 грудня 2020 р.). А фактично газопостачальними підприємствами нараховано споживачам оплату за спожиті послуги за січень по 6,99 грн за кубометр.


Але інформацію про це газопостачальна організація передала управлінню соціального захисту із запізненням (9 лютого 2021 р.), коли відомості виплати за січень уже були сформовані.


У зв’язку із зниженням ціни на природний газ, зменшився і розмір субсидії, тому проведено перерахунок.


Сума надміру нарахованих та виплачених коштів за січень утримана під час нарахування субсидій за лютий. Тому у березні громадяни отримують виплати за лютий у меншому розмірі.


Наприклад, домогосподарству у січні була нарахована субсидія у розмірі 1000 гривень, виходячи із ціни 9,93 грн (та виплачена у лютому), а з урахуванням тарифу 6,99 мала становити лише 700 грн. Тому зайві 300 грн зняті із субсидії за лютий, яка виплачується отримувачам у березні, – пояснила Наталія Цвентарна.


До теми

Наразі субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують близько 3 мільйонів домогосподарств України. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.


За оприлюдненими даними, середній розмір субсидії становив:

у грудні 2020 року – 1731 гривня;

у січні 2021 року – 2231 гривня;

у лютому 2021 року – 1483 гривні.


Нагадаємо, субсидія призначається у розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування такими послугами і розміром обов’язкової частини платежу, визначеної для домогосподарства, зазначають у повідомленні Мінсоцполітики.

409 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/